کد خبر:93498
پ
مجلس شورای اسلامی
طی نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور مطرح شد

درخواست تسری امهال وام‌های کشاورزان در ماه‌های آینده

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور تسری امهال وام‌های کشاورزان را تا پایان سال جاری خواستار شدند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور تسری امهال وام‌های کشاورزان را تا پایان سال جاری خواستار شدند.

 

*** تسری امهال وام‌های کشاورزان بدلیل حوادث غیرمترقبه

 

به گزارش خبرگزاری روستا، در پایان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، نامه جمعی از نمایندگان خانه ملت خطاب به رئیس‌جمهور  که در آن خواستار تسری امهال وام‌های کشاورزان تا پایان سال جاری شده‌اند قرائت شد؛ 

متن نامه بدین شرح است:

جناب آقای روحانی رئیس‎جمهور محترم

به استحضار می‌رساند، حسب بخشنامه هیات دولت در مورخ تیرماه سال ۹۷ و دستورالعمل ابلاغی به بانک‌ها، تسهیلات بانکی آن دسته از کشاورزان که سررسید وام آنها تا تاریخ شهریور سال ۹۷ می‌باشد، مشمول امهال است.

با عنایت به اینکه سررسید وام‌های قاطبه کشاورزان موکول به تاریخ بعد از تاریخ مذکور می‌باشد، اغلب کشاورزان بدهکار به دلیل حوادث غیرمترقبه درآمدی نداشته‌اند و قادر به پرداخت مطالبات بانکی خود نمی‌باشند و در صورت طرح دعوی علیه آنان به صورت زنجیره‌ای پرونده‌های عدیده‌ای در مراجع قضایی تشکیل خواهد شد که به صلاح نیست.

لذا نمایندگان ملت انتظار دارند ترتیبی اتخاذ فرمایید که امهال وام‌های کشاورزان زحمتکش به ماه های آینده سال جاری تسری داده شود.

به گزارش خبرگزاری روستا، درخواست استمهال در این بیانیه حسب مصوبه ۵۵۵۵۸ تا ۴۹۷۵۰ در مورخ ۲۱ تیرماه سال ۱۳۹۷ به هیات وزیران و دستورالعمل ابلاغی به بانک‌ها بوده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید