کد خبر:93468
پ
پست بانک
مدیر عامل پست بانک ایران خبر داد

اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا برای طرح‌های خرد روستایی

مدیر عامل پست بانک ایران از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا برای طرح‌های خرد روستایی خبر داد.

مدیر عامل پست بانک ایران از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا برای طرح‌های خرد روستایی خبر داد.

 

*** تخصیص صددرصد تسهیلات اشتغالزا برای طرح‌های خرد

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیر عامل پست بانک ایران در خصوص تسهیلات اشتغالزا عنوان کرد: ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزای روستایی در اختیار این بانک قرار گرفت.

خسرو فرحی افزود: یکی از وظایف اصلی پست بانک حضور در روستاهای کشور و ایجاد دسترسی همه مردم ساکن در روستاها به خدمات بانکی است.

وی با بیان اینکه تامین مالی طرح‌ها و مشاغل خرد اشتغالزایی روستایی یکی از رسالت‌های اصلی این بانک است، افزود: در قانون ایجاد و توسعه اشتغال روستایی، پست بانک به همراه سه بانک و موسسه اعتباری دیگر تامین مالی طرح‌های خرد روستایی را عهده‌دار شدند.

فرحی ادامه داد: پست بانک تقریبا صددرصد منابعی که از محل صندوق توسعه ملی در اختیارش قرار گرفته را برای طرح‌های خرد و اشتغال‌زا در روستاها در نظر گرفته است.

 

*** اعطای تسهیلات اشتغالزا به ۱۵ هزار طرح خرد روستایی

 

مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به اختصاص ۱۰۰۰میلیارد تومان اعتبار به این بانک در فاز اول، تصریح کرد:

همه این میزان تبدیل به قرارداد شده و بخش عمده‌ای از آن پرداخت شده است.

وی اعلام کرد: در سطح کشور برای حدود ۱۵ هزار طرح خرد روستایی با اشتغالزایی بیش از ۵۰ هزار نفر انعقاد قرارداد و تامین مالی داشتیم.

 

*** استفاده صد درصد از منابع برای طرح‌های خرد گلستان

 

وی خاطرنشان کرد: در استان گلستان  بیش از صد درصد از منابع و تسهیلات اشتغالزا که از این بخش در اختیار استان قرار گرفته صرف پرداخت تسهیلات به طرح‌های خرد روستایی شده است.

فرحی گفت: با توجه به عملکرد مثبت و هم‌افزایی که مسئولان استانی در این طرح داشتند، می‌توان این طرح را در سال جاری و سنوات آتی با منابع بیش‌تری دنبال کرد.

وی یادآور شد: در حال حاضر پست بانک در ۷۰۰۰ روستای اصلی و کانونی کشور باجه دارد و خدمات بانکی را به مردم روستایی ارائه می‌کند. با کمک بانک مرکزی موفق شدیم مجوز فعالیت این باجه‌ها را به‌عنوان یکی از ارکان نظام بانکی بگیریم.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرعامل پست بانک ایران اظهار کرد: روستائیان با داشتن یک شعبه بانک در روستا می‌توانند منابع مالی خود را را در  بانک نزدیک محل زندگی‌شان داشته باشند و این منابع نیز برای طرح‌ها و آبادانی روستا به کار گرفته خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =

کلید مقابل را فعال کنید