کد خبر:93513
پ
قارچ خوراکی
مدیرکل معاونت امور باغبانی خبر داد

ورود قارچ خوراکی دارای نشان هولوگرام به بازار

مدیرکل معاونت امور باغبانی، با اشاره به مسمومیت تعدادی از مصرف‌کنندگان بدلیل مصرف قارچ‌های سمی خود رو، از ورود بسته‌های قارچ خوراکی دارای نشان هولوگرام به بازار خبر داد.

مدیرکل معاونت امور باغبانی، با اشاره به مسمومیت تعدادی از مصرف‌کنندگان بدلیل مصرف قارچ‌های سمی خود رو، از ورود بسته‌های قارچ خوراکی دارای نشان هولوگرام به بازار خبر داد.

 

*** بیش از یک میلیون بسته قارچ خوراکی دارای نشان هولوگرام

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل دفتر گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی در خصوص بسته‌های قارچ خوراکی اظهار داشت:

از آغاز مهر ماه امسال تاکنون، بیش از یک میلیون بسته قارچ خوراکی دارای نشان هولوگرام به منظور اطمینان از سلامت این محصول وارد بازار شده است.

 غلامرضا تقوی افزود: طبق پیش‌بینی ما تا پایان مهر ماه، عرضه بسته‌های قارچ دارای نشان هولوگرام به بیش از سه میلیون عدد برسد.

 

*** نصب هولوگرام با هدف شفافیت و سلامت مسیر تولید تا عرضه

 

 وی پیرامون قارچ خوراکی دارای نشان هولوگرام در ادامه گفت: در ابتدای امسال مصرف قارچ‌‌های سمی خود رو که از عرصه‌های منابع طبیعی جمع‌آوری و عرضه شده بود موجب مسمومیت تعدادی از مصرف‌کنندگان شد.

بنابراین طراحی و نصب هولوگرام بر روی بسته‌های فله‌ای قارچ خوراکی و بسته‌های ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرمی این محصول به منظور شفافیت مسیر تولید تا عرضه مطرح و به مرحله اجرا گذاشته شد.

 

*** تاکید وزارت جهاد کشاورزی به استقبال از محصول دارای نشان هولوگرام

 

وی با بیان این که تاکنون ۴۱ واحد تولیدی قارچ خوراکی برای اخذ هولوگرام ثبت نام کرده‌اند، گفت:

از این تعداد ۱۶ واحد تولیدی، مبالغ مربوط به اخذ هولوگرام را واریز و آماده دریافت آن برای تولید قارچ خوراکی دارای نشان هولوگرام شده‌اند.

تقوی ابراز داشت: در حال حاضر، چهار واحد بزرگ تولید قارج خوراکی، این هولوگرام را دریافت و روی بسته‌های محصول خود نصب کرده اند.

وی در ادامه تصریح کرد:از آنجایی که نصب نشان هولوگرام نشان‌دهنده مسیر سالم تولید تا عرضه قارچ خوراکی است، وزارت جهاد کشاورزی بر توجه و استقبال مصرف‌کنندگان از بسته‌های قارچ خوراکی دارای نشان هولوگرام تاکید دارد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل دفتر امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی در عین حال تعداد واحدهای تولید کننده قارچ خوراکی در کشور را یک هزار مورد عنوان کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید