کد خبر:93522
پ
—مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد

انطباق فعالیت واحدهای اعتباری شرکت‌های تعاونی با مقررات دستگاه‌ نظارتی

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از لزوم تطبیق عملکرد واحدهای اعتباری شرکت‌های تعاونی با مقررات اعلامی دستگاه‌های نظارتی خبر داد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از لزوم تطبیق عملکرد واحدهای اعتباری شرکت‌های تعاونی با مقررات اعلامی دستگاه‌های‌ نظارتی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران،در رابطه با فعالیت واحدهای اعتباری شرکت‌های تعاونی در جلسه‌ای که با معاون قضایی دادگستری کل و معاون دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران داشت در گزارش خود موارد ذیل را تشریح کرد:

 نتایج و دستاوردهای چهار ماه اخیر سازمان پیرامون ساماندهی، مدیریت و کنترل این واحدها در جهت تامین حقوق سپرده گذاران و پیشگیری از ناامنی‌های اجتماعی همچنین دلایل بروز بحران‌های اجتماعی و اقتصادی در سطح برخی از واحدهای اعتباری شرکت‌های تعاونی،تدابیر و تصمیمات آینده سازمان را جهت عبور از اقدامات و فعالیت‌های غیرمجاز به سمت کارکردهای قانونی و اساسنامه‌ای در واحدهای مذکور.

حسین شیرزاد در رابطه با فعالیت شرکت‌های تعاونی افزود: عملکرد واحدهای اعتباری شرکت‌های تعاونی روستایی می‌یایست مطابق ضوابط اعلامی دستگاه‌های نظارتی انجام شود.

 

*** مجازات متخلفین واحدهای اعتباری شرکت‌های تعاونی

 

در این جلسه،معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران ، آمادگی دادگستری و دستگاه قضایی را در زمینه پیگرد قانونی متخلفین در این واحدها در صورت معرفی سازمان اعلام  و در ادامه گفت:

مطابق پیش‌نویس قانون جامع نظام بانکی که به زودی تصویب خواهد شد هیچ موسسه مالی و پولی نمی‌تواند بدون مجوز بانک مرکزی فعالیت نماید.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، در این جلسه معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران بر لزوم انطبابق اقدامات و فعالیت‌‌های واحدهای اعتباری شرکت‌های تعاونی با قوانین و ضوایط دستگاه‌های نظارتی تاکید کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید