کد خبر:94273
پ
احمدی میرقائد
در پنجمین همایش روز ملی روستا و عشایر انجام شد:

بازدید مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر از غرفه خبرگزاری روستا

مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر در حاشیه پنجمین روز ملی روستا و عشایر از غرفه خبرگزاری روستا بازدید کرد.

مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر در حاشیه پنجمین روز ملی روستا و عشایر از غرفه خبرگزاری روستا بازدید کرد.

 

*** بازدید از غرفه خبرگزاری روستا

 

به گزارش خبرگزاری روستا ، احمدی میرقائد مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر در حاشیه پنجمین همایش روز ملی روستا و عشایر در بازدید از غرفه خبرگزاری روستا ، با تبریک روز ملی روستا و عشایر، اظهار داشت:

روز ۱۵ مهر که روز ملی روستا و عشایر نامگذاری شده است، روزی است که نکوداشت تلاش‌ها و زحمات عشایری است که برای امر تولید و کمک به توسعه اقتصادی کشور در تلاش و فعالیت هستند.

 

*** نقش آفرینی عشایر در تحولات سیاسی

 

به عشایر پرتلاش و توانمندی که در صحنه‌های مختلف سیاسی، اجتمای و فرهنگی نقش بسزایی داشته‌اند خسته نباشید میگوییم.

در گذشته‌های دور جامعه عشایری همیشه در بسیاری از تحولات اجتماعی سیاسی فرهنگی نقش آفرین بوده است، اگرچه اکنون آن جایگاه سیاسی فرهنگی گذشته را ندارند، اما در مسائل سیاسی نقش افرینی مهمی دارند.

وی با اشاره به تولید ۲۵ درصد محصولات پروتئینی کشور توسط جامعه عشایری، خاطرنشان کرد:

سازمان امور عشایر به عنوان متولی جامعه عشایری در چند سال گذشته تلاش‌های بسیاری انجام داده است.

در سه چهار سال گذشته شورای عالی عشایر کشور دوبار تشکیل جلسه داده و اقدامات بسیار ارزشمندی را در راستای ارائه خدمات به جامعه عشایری انجام داده است.

 

*** سه طرح مهم در حوزه عشایری

 

مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر در مصاحبه با خبرگزاری روستا ، جامعه عشایری را مستحق بهترین خدمات دانست و گفت:

شورای عالی عشایر در حوزه آموزشی بهداشتی و فرهنگی سه مصوبه بسیار مهم و اثربخش را داشته است

مصوبه اول، ارائه خدمات فرهنگی به جامعه عشایری است که در آن ۱۷ دستگاه مرتبط با این حوزه حضور دارند.

کار بسیار بزرگی است که شاید برای اولین بار در طول تاریخ سازمان امور عشایر صورت گرفته است و به تصویب دولت رسید و در سال ۱۳۹۵ نیز ابلاغ شد.

 

*** برنامه جامع ارتقای سطح سواد و دانش و مهارت

 

احمدی میرقائد ادامه داد: برنامه جامع ارتقای سطح سواد و دانش و مهارت از دیگر مصوبات شورای عالی عشایر بود که خوشبختانه این طرح نیز به تصویب هیات دولت رسید و در نهایت برنامه جامع ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی که با کمک وزارت بهداشت و درمان نهایی شده و امیدوارم بزودی به عنوان یک عیدی برای عشایر مورد تائید هیات دولت قرار بگیرد و شاهد ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی برای عشایر باشیم.

 

*** تقدیر از خبرگزاری روستا

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر در پایان گفت:

برای همه عشایر آرزوی موفقیت و تندرستی و بهروزی و سلامتی را دارم و امیدوارم خبرگزاری روستا با تلاش‌های بی دریغ خود اخبار، رویدادها، حوادث، اقدامات و فعالیت‌هایی که در حوزه عشایر اتفاق می‌افتد را پوشش داده و صدای رسای عشایر این مرز و بوم باشد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید