کد خبر:94250
پ
گوشت برزیلی
خبرگزاری روستا گزارش می‌دهد

فروش گوشت‌ دام پیر ایرانی با نام گوشت برزیلی

گوشت‌های منجمدی که برای تنظیم بازار از آن تحت عنوان گوشت برزیلی نام برده می‌شود، هیچ کدام وارداتی نیست و همه این گوشت‌ها محصولات داخلی و عمدتاً گوشت دام‌های پیر است.

گوشت‌های منجمدی که برای تنظیم بازار از آن تحت عنوان گوشت برزیلی نام برده می‌شود، هیچ کدام وارداتی نیست و همه این گوشت‌ها محصولات داخلی و عمدتاً گوشت دام‌های پیر است.

 

*** توزیع گوشت منجمد تحت عنوان گوشت برزیلی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس اتحادیه قصابان البرز با اشاره به توزیع گوشت‌های منجمدی برای تنظیم بازار که از آن تحت عنوان گوشت برزیلی نام برده می‌شود، افزود:

این گوشت‌ها هیچ کدام وارداتی نیست و لفظاً به آنها گوشت یخ زده برزیلی می‌گویند و همه این گوشت‌ها محصولات داخلی و عمدتاً گوشت دام‌های پیر است.

 

*** قیمت گوشت در بازار

 

ابراهیمی در خصوص آخرین قیمت گوشت قرمز در بازار گفت:

قیمت هر کیلو گوشت گوسفند ایرانی ۷۰ هزار تومان و هر کیلو گوشت گوساله نیز ۶۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه قصابان البرز افزود:

این گوشت‌ها با قیمت هر کیلو ۳۰ هزار تومان، توسط قصابی‌ها و دیگر مراکز عرضه به فروش می‌رسد؛ البته مقدار این گوشت‌ها کم است و فقط در فروشگاه‌ها و مراکز دولتی توزیع می‌شود.

 

*** واردات گوشت به کشور

 

ابراهیمی در خصوص واردات گوشت به کشور نیز خاطرنشان کرد:

بخش عمده‌ای از گوشت وارداتی به کشور از مغولستان و قرقیزستان تأمین می‌شود؛ این گوشت‌ها که به نوعی گوشت گرم محسوب می‌شوند با قیمت ۴۰ هزار تومان به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس اتحادیه قصابان البرز کمبود خوراک دام را علت گرانی گوشت، عنوان و اعلام کرد:

خوراک دام مورد نیاز دامداران باید از خارج و آن هم با ارز آزاد وارد شود؛ البته دامداران حاضرند برای تأمین خوراک دام خود این مبلغ را پرداخت کنند ولی متأسفانه با این شرایط هم خوراک دام وجود ندارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید