کد خبر:94884
پ
تولید گوشت قرمز

رتبه جهانی ایران در تولید گوشت قرمز

طبق گزارش معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، ایران در تولید گوشت قرمز در رتبه ۱۹ جهان قرار گرفته است. 

طبق گزارش معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، ایران در تولید گوشت قرمز در رتبه ۱۹ جهان قرار گرفته است. 

 

به گزارش خبرگزاری روستا، تولید محصولات دامی از مهمترین بخش‌های تولید محصولات کشاورزی به شمار می‌رود و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این بخش، توسط معاونت تولید دام وزارت جهادکشاورزی سبب شده تا ایران رتبه‌های قابل قبولی را در تولید گوشت قرمز، شیر، گوشت طیور، تخم‌مرغ و عسل در دنیا به دست آورد.

با توجه به گزارش معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از راهبردهای اصلی این معاونت ارتقا بهره‌وری و بهبود مدیریت تولید، افزایش تولیدات دامی به منظور تامین پروتئین حیوانی مورد نیاز جامعه، توسعه و اصلاح نظام بیمه دام و همچنین حمایت از تولیدات و فراورده‌های دامی و ثبات آن در بازارهای هدف بوده است.

 

*** تولید گوشت قرمز به میزان ۸۳۵ هزارتندر سال گذشته

 

بنابر این گزارش؛ ایران در تولید گوشت قرمز از جمله گوشت گوسفند، بز، گاو، گاومیش، شتر و… رتبه ۱۹ دنیا، گوشت طیور رتبه ۱۰، شیر رتبه ۲۴، تخم مرغ رتبه ۹ و عسل رتبه ۳ در سال ۲۰۱۶ را به دست آورده است.

همچنین در سال گذشته در تولید گوشت قرمز ۸۳۵ هزارتن، در شیر ۱۰هزار و ۱۸۴ هزار تن، گوشت مرغ دو هزار و ۲۳۷ هزار تن، تخم مرغ ۸۸۸ هزار تن و عسل ۸۸٫۲۴ هزار تن بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، آمار صادرات این محصولات نشان می‌دهد که در سال گذشته حدود ۴۵ هزار تن در گوشت مرغ و قطعات و احشا، ۹۴۶ هزار تن شیرخام، هشت هزار تن تخم مرغ خوراکی، یک‌ هزار تن عسل طبیعی و ۱۹٫۵ هزار راس دام سبک صادر شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایانا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید