کد خبر:95280
پ
روستا کهکیلویه و بویراحمد

روند نگران کننده کاهش جمعیت روستایی در کهکیلویه و بویراحمد

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد با ابراز نگرانی از کاهش جمعیت روستایی این استان، از خالی از سکنه شدن ۵۹۵ خبر داد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد با ابراز نگرانی از کاهش جمعیت روستایی این استان، از خالی از سکنه شدن ۵۹۵ خبر داد.

 

*** کاهش جمعیت روستایی در کهکیلویه و بویراحمد

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد با ابراز نگرانی از کاهش جمعیت روستایی این استان، اظهار داشت: 

جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۵۵، ۲۴۴ هزار و ۳۷۰ نفر بوده که از این تعداد ۲۱۳ هزار و ۵۰۳ نفر معادل ۸۷ درصد روستایی و مابقی شهری بوده است.

وی با اشاره به اینکه کاهش جمعیت روستایی در استان روند افزایشی دارد، عنوان کرد:

جمعیت استان در سال ۶۵ نیز ۴۱۱ هزار و ۸۲۸ نفر بوده که از این تعداد ۳۰۰ هزار و ۵۲۰ نفر معادل ۷۳ درصد جمعیت استان روستایی بوده است.

 

*** آمار سرشماری‌ها

 

محمدی ابراز کرد: جمعیت استان طبق سرشماری سال ۷۵ ، ۵۴۴ هزار و ۳۵۶ نفر بود که از این تعداد ۳۳۰ هزار و ۷۹۳ نفر معادل ۶۱ درصد در روستا و ۲۱۳ هزار و ۵۶۳ نفر نیز شهری بودند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در سرشماری سال ۸۵ نیز جمعیت استان ۶۳۴ هزار و ۲۹۹ نفر اعلام شد، ادامه داد:

از این تعداد ۳۳۲ هزار و ۱۰۷ نفر معادل ۵۲ درصد روستایی و ۳۰۲ هزار و ۱۹۲ نفر معادل ۴۸ درصد نیز جمعیت شهری بوده است.

 

*** افزایش روند کاهش جمعیت روستایی استان

 

محمدی با بیان اینکه جمعیت استان در سال ۹۰، ۶۵۸ هزار و ۶۲۹ نفر بوده که از این تعداد ۳۱۲ هزار و ۳ نفر معادل ۴۷ درصد روستایی و ۳۴۶ هزار و ۶۲۶ نفر معادل ۵۳ درصد نیز جمعیت شهری بوده است، افزود:

 در سرشماری سال ۹۵ نیز جمعیت استان ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر اعلام که از این تعداد ۳۱۵ هزار و ۵۹۱ نفر معادل ۴۴ درصد روستایی و ۳۹۷ هزار و ۴۶۱ نفر معادل ۵۶ درصد نیز شهری بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد:

بر اساس آخرین سرشماری از ۲ هزار و ۲۸۵ روستای این استان ۵۹۵ روستا خالی از سکنه شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید