کد خبر:95636
پ
گاوداری
خبرگزاری روستا گزارش می‌دهد

شاخص محصولات گاوداری‎های صنعتی کشور

شاخص “گوساله پرواری”، با ۳۳٫۱۴ درصد بیشترین افزایش را نسبت به فصل قبل داشته است. بیشترین افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل نیز با ۴٨ درصد، مربوط به قلم “گوساله پرواری” است.

شاخص “گوساله پرواری”، با ۳۳٫۱۴ درصد بیشترین افزایش را نسبت به فصل قبل داشته است. بیشترین افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل نیز با ۴٨ درصد، مربوط به قلم “گوساله پرواری” است.

 

*** بیشترین افزایش در شاخص گوساله پرواری

 

به گزارش خبرگزاری روستا، به نقل از مرکز آمار ایران، در فصل مورد بررسی شاخص تمامی اقلام با افزایش مواجه بوده است.

در این میان، شاخصِ “گوساله پرواری”، با ۳۳٫۱۴ درصد بیشترین افزایش را نسبت به فصل قبل داشته است.

بیشترین افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل نیز با ۴٨ درصد، مربوط به قلم “گوساله پرواری” است.

درصد تغییر شاخصِ در چهار فصل منتهی به تابستان ١٣٩٧ نسبت به چهار فصل منتهی به تابستان ١٣٩۶، ٢٠.۹۰ درصد (تورم سالانه) است.

 

*** شاخص گاو تلیسه و گاو شیری

 

شاخصِ “گاو تلیسه” در تابستان ١٣٩٧ به ١٩٩.۴۹ واحد رسیده که در مقایسه با فصل قبل ٢٠.۴۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۶.۱۴ درصد افزایش نشان می‎دهد.

شاخصِ “گاو شیری” در تابستان ١٣٩٧ به ١۵٢.۰۲ واحد رسیده که در مقایسه با فصل قبل ۵.۵۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٢.۴۷ درصد افزایش داشته است.

 

*** شاخص گاو نر داشتی و گوساله پرواری

 

شاخص “گاو نر داشتی” در تابستان ١٣٩٧ به ٢٢١.۲۶ واحد رسیده که در مقایسه با فصل قبل ٧.۳۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢۵.۸۵ درصد افزایش نشان می‎دهد.

شاخصِ “گوساله پرواری” در تابستان ١٣٩٧ به ۴٢٢.۷۰ واحد رسیده که در مقایسه با فصل قبل ٣٣.۱۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴٨ درصد افزایش داشته است.

 

*** شاخص گاو حذفی شیری، گوساله نر زیر ۴ ماه و شیر

 

شاخص “گاو حذفی شیری” در تابستان ١٣٩٧ به ۵٠٨.۶۵ واحد رسیده که در مقایسه با فصل قبل ٣٢.۰۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴٧.۶۰ درصد افزایش نشان می‎دهد.

شاخصِ “گوساله نر زیر چهار ماه” در تابستان ١٣٩٧ به ٢۶۶.۳۳ واحد رسیده است که در مقایسه با فصل قبل ١۴.۸۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴١.۲۶ درصد افزایش نشان می‎دهد.

شاخص “شیر” در تابستان ١٣٩٧ به ٣٢١.۱۳ واحد رسیده که در مقایسه با فصل قبل ٢۶.۴۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣٩.۹۴ درصد افزایش نشان می‎دهد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، شاخصِ “کود” نیز در تابستان ١٣٩٧ به ٣٣٢.۱۵ واحد رسیده که در مقایسه با فصل قبل ١.۰۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٩.۸۳ درصد افزایش نشان می‎دهد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایانا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید