کد خبر:95554
پ
طرح شهید دکتر رهنمون
خبرگزاری روستا گزارش می‌دهد

خدمات پزشکی به روستاهای محروم با طرح شهید دکتر رهنمون

سرپرست بسیج جامعه پزشکی کردستان از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به ساکنان ۱۰۰ روستای محروم استان در قالب طرح شهید دکتر رهنمون خبر داد.

سرپرست بسیج جامعه پزشکی کردستان از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به ساکنان ۱۰۰ روستای محروم استان در قالب طرح شهید دکتر رهنمون خبر داد.

 

*** طرح شهید دکتر رهنمون

 

به گزارش خبرگزاری روستا، قاسم کاوه، سرپرست بسیج جامعه پزشکی کردستان در خصوص طرح شهید دکتر رهنمون، اظهار داشت:

طرح شهید دکتر رهنمون در راستای اعتلای بسیج و با هدف خدمت رسانی مستمر، منظم و قابل رصد به مناطق کم برخوردار از ابتدای امسال برای نخستین بار همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده است.

کاوه تاکید کرد: در راستای اجرای این طرح، ۲۰ تیم سازماندهی شده اند و هر تیم به مدت چهار سال چهار تا پنج روستای جغرافیای هدف را زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار می‌دهند.

 

*** اعزام پزشک به روستاهای هدف

 

وی با بیان اینکه تیم‌های پزشکی سازمان دهی شده در قالب طرح شهید دکتر رهنمون به صورت مستمر حداقل یک بار در ماه این روستا‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند، گفت:

از اول امسال تاکنون ۱۰۰ مورد اعزام به روستا‌های هدف انجام شده است.

 

*** بسیج جامعه پزشکی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، تاریخچه بسیج جامعه پزشکی در کشور به دوران جنگ تحمیلی بر می‌گردد، در این دوران ۸۰ هزار پزشک و پیراپزشک برای مداوا در جبهه‌ها حضور داشتند، در سال ۱۳۷۱ با تشکیل بسیج جامعه پزشکی و اجرای طرح ریشه کنی فلج اطفال، در کردستان نیز این جامعه تشکیل شد و تاکنون یک هزار و ۶۰۰ تیم پزشکی به مناطق محروم استان اعزام کرده است.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صدا وسیما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید