کد خبر:95780
پ
دامداران عشایر
«مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان» خبر داد:

توزیع ۹ هزار تن نهاده دامی جو میان دامداران عشایر

«مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان» از خرید و توزیع سه هزار تن نهاده‌ دامی جو با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی عشایر خبر داد.

«مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان» از خرید و توزیع سه هزار تن نهاده‌ دامی جو با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی عشایر خبر داد.

 

*** تن نهاده‌ دامی جو میان دامداران عشایر

 

به گزارش خبرگزاری روستا، «مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان» از خرید و توزیع سه هزار تن نهاده‌ دامی جو با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی عشایر خبر داد و اظهار داشت:

 امسال برای نخستین بار چهار کشتی ۳۰۰۰ تنی نهاده دامی جو که از روسیه وارد کشور شده بود با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی عشایر خریداری و بین دامداران عشایری کشور توزیع شد.

وی از توزیع ۹ هزار تن نهاده در قالب ۳ کشتی در مناطق عشایری خبر داد و افزود:

محموله چهارمین کشتی نیز بزودی در میان عشایر توزیع می‌شود.

 

*** نیاز سالانه عشایر به نهاده‌ دامی جو

 

کشاورز نیاز سالانه دام عشایر به نهاده جو را ۳۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت:

با توجه به کمبود جو در استان‌های عشایرنشین و با حمایت رئیس سازمان امور عشایر، برنامه‌ریزی شده تا در بازه‌های زمانی ۱۰ روزه، یک کشتی ۳ هزار تنی، جو خریداری شده و در میان اتحادیه‌های تعاونی عشایری توزیع شود.

 

«مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان» تصریح کرد:

نهاده‌ دامی جو  با قیمت مناسب و کیفیت بالا و برخورداری از  استاندارهای لازم، از کشور روسیه وارد شده که با مشارکت صندوق توسعه کشاورزی عشایر خریداری و در اختیار عشایر قرار گرفته است.

 

*** تامین سایر نهاده‌های دامی

 

 

به گزارش خبرگزاری روستا، «مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان» از برنامه‌ این اتحادیه برای تامین سایر نهاده‌های دامی از قبیل کنجاله سویا، سبوس و ذرت برای کارخانه‌های تولید کنسانتره و کارگاه‌های عشایری خبر داد و افزود:

این نهاده‌ها بر اساس میزان درخواست و نقدینگی اتحادیه‌های عشایری استانی خریداری و توزیع می‌شود و امیدواریم با تامین نقدینگی لازم بتوانیم تمام جو مورد نیاز دام  عشایر کشور را تامین کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید