کد خبر:95859
پ
موذن

پلیس طرح مبارزه به سرقت احشام را اجرا می‌کند

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با انتقاد از وزارت جهاد کشاورزی در اجرا نکردن طرح پلاک دار کردن احشام، از اجرای طرح های مبارزه با سرقت احشام خبر داد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با انتقاد از وزارت جهاد کشاورزی در اجرا نکردن طرح پلاک دار کردن احشام، از اجرای طرح های مبارزه با سرقت احشام خبر داد.

 

 

*** طرح مبارزه به سرقت احشام

 

به گزارش خبرگزاری روستا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رضا موذن ، اظهار داشت:

بخش اعظمی از مردم کشور ما از دیر باز از طریق دامداری امرار معاش می‌کنند و تعداد زیادی از روستاییان و عشایر کشورمان زندگی خود را از این طریق می‌گذرانند.

 

*** ارتقاء سطح آگاهی دامداران

 

وی با بیان اینکه استفاده از روش‌های سنتی و قدیمی برای نگهداری احشام زمینه ساز سوء استفاده سارقان و افراد سودجو برای سرقت  شده است، افزود:

ضروری است با آگاه سازی و ارتقاء سطح آگاهی دامداران و اجرای طرح‌های مقابله‌ای نسبت به شناسایی و دستگیری سارقان فعال در سرقت احشام و کنترل و کاهش این گونه سرقت‌ها اقدام جدی شود که پلیس در این راستا  اجرای طرح‌های مقابله‌ای را تشدید کرده است.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با اشاره به  اجرای طرح مبارزه با سرقت احشام به عنوان یکی از برنامه‌های پلیس آگاهی تصریح کرد:

دومین مرحله این طرح با همکاری یگان‌های عملیاتی پلیس پیشگیری و اطلاعات و امنیت به مدت دو روز در اواخر مهرماه سال جاری در استان‌های هدف (۱۵ استان) اجرا شد و تداوم خواهد داشت.

 

*** شناسایی ۱۰۸ سارق

 

وی اضافه کرد: اجرای این طرح در استان‌های هدف منجر به دستگیری ۱۰۸ سارق، کشف ۳۳۵ راس دام و طیور و در نهایت مختومه شدن ۹۸ فقره پرونده سرقت منتج شد.

این مقام انتظامی  با تاکید بر ضرورت  آگاه سازی دامداران خاطرنشان کرد:

بی توجهی دامداران و از سویی نبود نظارت کافی بربازار خرید و فروش احشام، عدم اجرای طرح پلاک دار کردن احشام توسط جهاد کشاورزی  و … زمینه تسهیل سرقت احشام را فراهم کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا، افزود:

تشدید برخورد قضائی با سارقان احشام و بالا بردن هزینه ارتکاب جرم،کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرها و بعضاً روستاها خصوصاً هنگام شب و … از جمله موارد موثر در جلوگیری از سرقت احشام است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید