کد خبر:96014
پ
خسارت کشاورزان
خبرگزاری روستا گزارش می‌دهد

اجرای مصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان در هاله‌ای از ابهام

رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور ضمن انتقاد از تاخیر در اجرای مصوبه بخشودگی وام های کشاورزان، خواستار ورود مجلس به این مساله شد.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران کشور ضمن انتقاد از تاخیر در اجرای مصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان ، خواستار ورود مجلس به این مساله شد.

 

*** عدم اجرای مصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان

 

به گزارش خبرگزاری روستا، علیقلی ایمانی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران ضمن انتقاد از تاخیر در اجرای مصوبه بخشودگی وام‌های کشاورزان ، اظهار داشت:

علی رغم اینکه بند خ تبصره ۳۵ قانون برنامه ششم توسعه، صراحتاً اعلام می‌دارد که جرائم و سود وام‌های کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه (سیل، سرما، خشکسالی، طوفان، بیماری و …) باید توسط بانک‌ها بخشوده و اصل بدهی کشاورزان خسارت دیده تا سه سال امهال شود، متاسفانه مسئولان مربوطه به این امر توجه کافی ندارند.

 

*** ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور

 

وی اضافه کرد: علیرغم ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور به بانک مرکزی به منظور اجرای این مصوبه در هیچ یک از بانک‌های دولتی، خصوصی و مؤسسات مالی و اعتباری از اجرای این قانون خبری نیست.

 

رئیس بنیاد ملی گندمکاران افزود:

اجرای قانون بخشودگی وام‌های کشاورزان با گذشت چند ماه از تصویب هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و کشاورزان استان‌های خسارت دیده همچنان چشم انتظار اجرای آن هستند و به نظر می‌رسد در این زمینه باید نمایندگان مجلس ورود پیدا کنند.  

 

*** لزوم اجرای قوانین

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت:

عدم اجرای قوانین که به منظور حمایت از تولید و تولیدکننده توسط قانونگذار تصویب می‌شود نشان از بی توجهی به سیاست‌های کلی نظام دارد ضمن اینکه تولید و تولیدکنندگان که در جهت تامین امنیت غذایی کشور و حفظ استقلال آن در شرایط بسیار سخت اقتصادی با تمام توان و با وجود تمام کاستی‌ها و سختی‌ها تلاش می‌کنند، از شرایط ایجاد شده دلسرد خواهند شد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید