کد خبر:96343
پ
عشایر فارس
مدیرکل امور عشایر فارس خبر داد:

امدادرسانی به سه خانوار عشایر گرفتار در آب گرفتگی شیراز

دیرکل امور عشایر فارس از امدادرسانی به سه خانوار عشایر کوچ رو محدوده شیراز که با وجود اخطارها و توصیه‌های قبلی اقدام به کوچ کرده بودند، خبر داد.

مدیرکل امور عشایر فارس از امدادرسانی به سه خانوار عشایر کوچ رو محدوده شیراز که با وجود اخطارها و توصیه‌های قبلی اقدام به کوچ کرده بودند، خبر داد.

 

***  امدادرسانی به سه خانوار عشایر

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل امور عشایر فارس از امدادرسانی به خانوار عشایر کوچ رو محدوده شیراز که با وجود اخطارها و توصیه‌های قبلی اقدام به کوچ کرده بودند، خبر داد.

روح‌الله بهرامی اظهار کرد: سه خانوار در پی بارش روزهای اخیر در محدوده کلانشهر شیراز دچار آبگرفتگی شدند که بلافاصله اکیپ‌های امدادی نسبت به اسکان، تامین آذوقه و خوراک دام آنها اقدام کردند.

وی با بیان اینکه کوچ براساس تقویم زمانی انجام می‌شود، افزود:

عشایر فارس براساس تقویم زمانی تا ١۵ آبان باید از مناطق ییلاقی به قشلاقی استان کوچ می‌کردند و پس از این زمان نباید در مسیرهای ییلاقی حضور داشته باشند.

 

*** کوچ مشکل ساز سه خانوار عشایر

 

بهرامی ادامه داد: متاسفانه با وجود هشدارهای جدی اما چند خانوار عشایر در محدوده شیراز پس از اتمام تقویم کوچ اقدام به تردد در مسیرهای قشلاقی کرده بودند که دچار مشکل شدند.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل امور عشایر فارس خاطرنشان کرد:

عشایر فارس معمولا در مناطق قشلاقی ساکن می‌شوند که متناسب با شرایط آب و هوایی باشد و در معرض کمترین مشکل قرار گیرند. عشایر استان فارس تحت هیچ شرایطی بدون هماهنگی از مناطق پیش‌بینی شده برای اسکان خارج نشوند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید