کد خبر:96161
پ
خداحافظی رضوی
در پی ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان:

سید ابوالفضل رضوی از معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری خداحافظی کرد

در پی ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان، سید ابوالفضل رضوی با بیش از ۴ سال تلاش در عرصه توسعه و اشتغال روستایی، از معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری خداحافظی کرد.

در پی ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان، سید ابوالفضل رضوی با بیش از ۴ سال تلاش در عرصه توسعه و اشتغال روستایی از معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری خداحافظی کرد.

 

*** خداحافظی سید ابوالفضل رضوی از معاونت توسعه روستایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سید ابوالفضل رضوی که سابقه ۱۲ سال نمایندگی مجلس را در کارنامه کاری خود دارد، با بیش از ۴ سال تلاش خستگی ناپذیر در جایگاه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و در پی ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان از سمت خود کناره‌گیری و خداحافظی کرد.

 

 

*** تصویب و اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی

 

وی در دوره معاونت چندین ساله خود، توانست اقدامات شایانی را در حوزه توسعه و اشتغال روستایی انجام دهد.

بدون شک، تصویب و اجرای قانون اشتغال پایدار روستایی یکی از مهم‌ترین خدمات رضوی در جهت توسعه روستاها بوده است.

در سایه این تلاش‌ها، ۱٫۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال پایدار در روستاها و مناطق محروم اختصاص یافت و نتیجه آن کاهش آمار بیکاری در روستاها و حتی مهاجرت معکوس به روستاها بود.

 

 

سید ابوالفضل رضوی همچنین در جذب و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای توسعه روستاها نقش ویژه‌ای را ایفا کرد، به عنوان مثال با مشارکت معاونت توسعه روستایی، بنیاد مستضعفان و بانک سینا، ۱۴ هزار میلیارد ریال، وام‌ اشتغال روستایی با سود ۸ درصد در اختیار ۱۴۰۰ نفر از کارآفرینان روستایی قرار گرفت.

 

*** سفرهای استانی

 

وی که تاکید زیادی بر مردمی کردن اقتصاد دارد، سفرهای استانی زیادی را در طول دوره معاونت خود به استان‌ها داشت و از نزدیک در جریان مشکلات واحد‌های تولیدی و اشتغالزا قرار گرفت و در جهت حل آن‌ها از هیچ کوششی دریغ نکرد.

 

 

 

 

*** پایبندی به قانون

 

 

رضوی در آخرین روز حضور خود در معاونت توسعه روستایی، خود را پایبند به قانون عنوان کرد و یکی از مشکلات جوامع توسعه نیافته را قانون گریزی دانست و از افرادی که سعی در استثنا کردن خود از قانون دارند، انتقاد کرد.

سید ابوالفضل رضوی مسیری که معاونت توسعه روستایی در خدمت رسانی به روستاییان و عشایر طی کرد را خداپسندانه و مردم پسندانه عنوان کرد و با اشاره به اقدامات این معاونت در آموزش، اشتغال آفرینی و توان افزایی جامعه روستایی، ایجاد جامعه پایدار روستایی را ثمره آن دانست.

وی از همکاران خود در معاونت توسعه روستایی خواست تا معاون جدید توسعه روستایی در در ادامه دادن این مسیر یاری نمایند.

 

 

 

*** تشکیل خانه روستا

 

 

رضوی در پایان با اشاره به تشکیل خانه روستا، از ادامه همکاری خود با روستاییان و مدیران حوزه روستایی خبر داد.

در این مراسم، مدیران و همکاران معاونت توسعه روستایی با اهدای لوح تقدیری از خدمات چند ساله رضوی قدردانی کردند.

 

 

به گزارش خبرگزاری روستا، پیش از این نیز رئیس بنیاد مستضعفان، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید با اهدای تقدیرنامه‌ای از خدمات چند ساله سید ابوالفضل رضوی تقدیر کرده و توفیقات روزافزون وی را از درگاه خداوند متعال خواستار شده بودند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =

کلید مقابل را فعال کنید