کد خبر:96684
پ
صادرات میگو
معاون سازمان دامپزشکی کشور خبر داد

صادرات میگو، قزل‌آلا و اسب به اتحادیه اروپا

معاون سازمان دامپزشکی کشور، از موافقت اتحادیه اروپا  برای صادرات میگو، قزل‌آلا و کلیات صادرات اسب خبر داد.

معاون سازمان دامپزشکی کشور، از موافقت اتحادیه اروپا  برای صادرات میگو، قزل‌آلا و کلیات صادرات اسب خبر داد.

 

*** تسهیل صادرات میگو به اتحادیه اروپا

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان دامپزشکی کشور درخصوص صادرات به اتحادیه اروپا اظهار داشت:

اتحادیه اروپا با صادرات میگو، قزل آلا و کلیات صادرات اسب موافقت کرد، صادرات میگو با تاییدیه در آزمایشگاه‌های ایران، صورت خواهد گرفت.

در صورت تایید گواهینامه‌های ایرانی دیگر نیازی به ارسال نمونه در شرایط تحریم فعلی نخواهیم بود، در صورت عملیاتی شدن این موضوع صادرات میگو به اتحادیه اروپا تسهیل پیدا خواهد کرد و بهتر از شرایط کنونی خواهد شد.

 

*** صادرات قزل‌آلای ایران در قبال تسهیل صادرات گوشت

 

 با اعلام اینکه اتحادیه‌ اروپا با صادرات قزل‌آلای ایران در قبال تسهیل صادرات گوشت به کشورمان موافقت کرد، گفت:

در واقع کمیسیون کشاورزی اتحادیه‌ اروپا از سازمان دامپزشکی درخواستی مبنی بر تغییرات مقررات و تنظیم آن بر اساس استانداردهای جهانی داشت تا واردات گوشت به کشور ما برایشان تسهیل شود.

 

*** اتحادیه‌ اروپا از موثرترین سازمان‌های حوزه بین‌الملل

 

بهمن عابدی کیاسری با بیان اینکه اتحادیه‌ اروپا از موثرترین و مهم‌ترین مجموعه‌هایی است که در حوزه بین‌الملل فعالیت می‌کند، افزود: خوشبختانه سازمان دامپزشکی کشور روابط و تعاملات سازنده و موثری را با اتحادیه اروپا برقرار کرده و اتحادیه اروپا نیز واکنش سازنده و موثری را در بحث‌های دامپزشکی با کشور ما داشته است.

معاون سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه جلسات مختلفی در ایران و خارج از کشور با کمیسیون کشاورزی  اتحادیه‌ اروپا انجام شده است، گفت:

ایجاد تغییر در الزامات بهداشتی برای واردات گوشت از کشورهای اروپایی به ایران از توافقات صورت گرفته است.

 

***  تاییدیه صادرات در داخل کشور

 

وی ادامه داد: از مهمترین این تغییرات که پس از تاییدیه تیم ممیزی صورت خواهد پذیرفت حضور ناظران بهداشتی در تک تک کشتارگاه‌ها در حیطه اتحادیه اروپا خواهد بود.

مدیرکل دفتر سازمان‌های تخصصی و امور بین‌الملل سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه میگو از محصولات صادراتی ایران است که طی سال‌های گذشته نیز به اروپا صادر می شده است، عنوان کرد:

از مشکلات این حوزه ارسال نمونه از محصول و تاییدیه پس از آن از اروپا بوده است.

بر این اساس از اتحادیه اروپا، درخواست کرده‌ایم که آزمایشگاه مرکز تشخیص کشور که آزمایشگاه مجهزی است را توسط  یکی از آزمایشگاه‌ها و موسساتی که مورد تایید اتحادیه اروپا است مورد ممیزی قرار دهند و در نهایت اگر نیازی  به اصلاح فضا و تجهیزات است تغییرات صورت گیرد تا مورد تایید اتحادیه‌ اروپا قرار گیرد و تاییدیه صادرات در داخل کشور انجام شود.

 

*** در صورت تایید گواهینامه‌های ایرانی نیازی به ارسال نمونه نیست

 

معاون سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر اینکه در صورت تایید گواهینامه‌های ایرانی برای این موضوع دیگر نیازی به ارسال نمونه در شرایط تحریم فعلی نخواهیم بود، افزود:

در صورت عملیاتی شده این موضوع صادرات میگو به اتحادیه اروپا تسهیل پیدا خواهد کرد و بهتر از شرایط کنونی خواهد شد.

 

*** صادرات اسب به اتحادیه اروپا

 

او همچنین در خصوص صادرات اسب به اتحادیه اروپا نیز، اظهار داشت:

نژادهای خوبی در حوزه اسب در کشور ما وجود دارد و همچنین زیرساخت‌های بهداشتی در این بخش مورد تایید است که در صورت تایید برای صدور گواهینامه در این بخش توسط اتحادیه اروپا می‌توانیم صادرات انجام دهیم.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون سازمان دامپزشکی کشور در پایان با بیان اینکه توافقات کلی در این بخش با اتحادیه اروپا انجام شده است، گفت:

اسب‌های ایرانی با توجه به نژادهای خوبی که دارند برای مسابقات نیز می‌توان آن‌ها را صادر کرد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایانا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − نه =

کلید مقابل را فعال کنید