کد خبر:96744
پ
وزیر جهاد کشاورزی
خبرگزاری روستا گزارش می‌دهد

جلوه مدنی در گلایه کشاورز با وزیر جهاد کشاورزی

یک پژوهشگر کشاورزی گفتگوی بی‌پیرایه کشاورز طبسی با وزیر جهاد کشاورزی را از باشکوه‌ترین جلوه‌های مدنی در مناسبات بین مدیران و بدنه اجتماعی جامعه دانست.

یک پژوهشگر کشاورزی گفتگوی بی‌پیرایه کشاورز طبسی با وزیر جهاد کشاورزی را از باشکوه‌ترین جلوه‌های مدنی در مناسبات بین مدیران و بدنه اجتماعی جامعه دانست.

 

***  شگفتی یا گشودن آغوش افکار عمومی جامعه

 

به گزارش خبرگزاری روستا، عبدالحسین طوطیایی پژوهشگر کشاورزی در تحلیل و تشریح گفتگوی کشاورز طبسی با وزیر جهاد کشاورزی اینگونه عنوان کرد:

سال‌هایی به قدمت قرن‌ها، همواره آرزوی مردمان سرزمین ما فرو ریختن دیوارهای قطور بین خود و مدیرانشان بوده است. آرزویی که اگر هم دست یافتنی بود اما به استثنا نزدیک‌تر و از قاعده و روال رایج دور می‌نمود.

روالی که اگر از جانب مدیرانی وارسته و به دور از هیمنه قدرت هم رخ می‌داد به جای تابش نور از پنجره امیدهای‌شان چه بسا به بازتابی از شگفتی و یا به غباری از تردید می‌آمیخت.

در غربت و ندرت این گروه از کرسی‌داران عاشق و رها از تعلق قدرت، ای کاش که افکار عمومی جامعه به جای شگفتی و تردید، عزم به گشودن آغوش خود به سوی آنان کنند و بدون تردید در این گشایش راه و سلوک بِه زیستن برای دیگر صاحبان کرسی که در آن سوی گسل میز و منصب، خرج از مردم جدا کرده‌اند، هموار کنند.

 

*** جلوه مدنی در گفتگوی بی‌پیرایه کشاورز آفتاب سوخته با وزیر جهاد کشاورزی

 

گفتگوی بی‌پیرایه ، صمیمی و آمیخته به نقد و گلایه میرزا علی شجاعی کشاورز آفتاب سوخته طبسی با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در خلال سفر کاری به خراسان جنوبی، بدون تردید از باشکوه‌ترین جلوه‌های مدنی در مناسبات بین مدیران و بدنه اجتماعی جامعه ما به شمار می‌آید.

جلوه‌ای که هر چند کم‌شمار اما طلیعه تابشی پرنور را از آینده پیش رو نویدمان می‌دهد.

 

*** پایه‌های واقعی استقلال بر شانه‌های ستبر تولیدکنندگان و کارآفرینان

 

آینده‌ای که در آن به جای تقسیم‌بندی «مردم و مسئولان» مهر مسئولیت بر جبین هر شهروندی زده و هر مسئولی نیز به جای زیستن اما نیامیختن با مردم و مخاطبین واقعی خود، شانه‌اش را تکیه‌گاه دستان رنجیده آنان کند.

وزیر جهاد کشاورزی در دیرینه مدیریتش در بخش کشاورزی به خوبی دریافته است که پایه‌های واقعی استقلال و اعتماد به نفس جامعه ما به خصوص در ضرب و شتم تحریم‌های جهانی تنها بر شانه‌های ستبر تولیدکنندگان و کارآفرینان این بخش استوار است.

آنانی که در تیغ آفتاب و سوز مزارع پای استوار برزمین و سر به بلندای آسمان همت خود دارند.

 

*** درک‌قدردانی حجتی به تلاش‌های کشاورزان

 

 وزیر جهاد کشاورزی بارها و فروتنانه و در مناسبت‌های مختلف بر دستان پینه آنان و در حقیقت بر اراده‌های سترگشان به نمایندگی از مردم کشورمان و به سیره پیامبرش بوسه زد.

حجتی در برابر آن کارآفرین اراکی، کشاورز بلوچ، پیازکار هوشمند و فعال خراسان جنوبی و ….. فروتنانه سر خم کرد تا پیام دهد که بخش کشاورزی کشورمان هم به سرمایه‌های پاک و هدفمند و به تلاش‌های کشاورزان نستوه این سرزمین چشم امید و درک قدردانی دارد.

 

*** فرو رییختن دیوارهای دروغین بین مردم با مسئولین 

 

وزیر جهاد کشاورزی در برابر این چهره‌های نمادین از سر کرامت سر فرود آورد تا مردم کشورمان در زیر تازیانه‌های تحریم و…. سر جز به خدایشان خم نکنند.

اما حکایت گفتگوی بی‌پیرایه و گلایه‌های این کشاورز طبسی و واکنش امن و آرام‌بخش وزیر همچون کلنگی کارا دیوارهای دروغین بین مردم با مسئولین را بیش از همیشه فرو ریزاند.

حکایتی که اگر در یکی از جوامع اروپایی رخ می‌داد چه بسا با آه و افسوس در فضای مجازی در بوق و کرنا می‌دمیدیم و غبطه‌ها می‌خوردیم.

 

*** لزوم نگاهی واقع‌گرایانه

 

مرد پرکار و کم حرف دولت اجازه داد تا که پیرمرد دستان معترض خود را بر شانه‌هایش بگذارد تا چون سنگ صبور به درد دل‌هایش گوش دهد.

ای کاش که در کنار غبطه‌های‌مان به آن‌سوی دوردست‌ها، چشم‌های‌مان را شسته و به این رویداد مبارک نگاهی واقع‌گرایانه بیافکنیم.

 

*** برای گفتمان با وزیر، نیازی به هیچ مقدمه و پیش زمینه‌ای نیست

 

رویدادی که خبر از کاستن هر چه بیشتر فاصله مردم با مدیران خود می‌دهد.

فاصله‌ای که امثال حجتی‌ها با گام بلند خود چه بسیار آن را کوتاه کرده‌اند. میرزا علی طبسی هم به ما و دیگران و کشاورزانی از سلاله صراحت خود آموخت که برای گفتمان با وزیر، نیازی به هیچ مقدمه و پیش زمینه‌ای نبوده و قلب‌ها را نبایستی به تپش بیشتر واداشت.

تنها کافی است که به وزیرت ثابت کنی که تو هم در مقام گستردن سفره غذای مردمی هستی که جز به خود و خدایشان تکیه‌ای ندارند.

 

به گزارش خبر گزاری روستا، این پژوهشگر کشاورزی در پایان گفت:

امید آن داریم که مردم ما رفتارهای مدنی را (گفتگوی صمیمی وزیر جهاد کشاورزی با کشاورز طبسی) به فالی نیک گرفته و به جای گشودن عقده‌های چرکین و با آمیزه‌ای از بدبینی، با هلهله و غرور آغوش خود را برای دیگر مسئولین باز کنند.

مسئولینی که در آن‌سوی گسل‌های جدایی اما در تب و تابی از تنهایی و همچون ماهی دور از دریای مردم بی‌قرار و ملولند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید