کد خبر:96785
پ
نوبخت
رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد

ایجاد ۸۲ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی

رئیس سازمان برنامه و بودجه از ایجاد ۸۲ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۱۸ هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از ایجاد ۸۲ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۱۸ هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان خبر داد.

 

***  ایجاد ۸۲ هزار فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۱۸ هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان

 

به گزارش خبرگزاری روستا، ‌رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه بازدید از بانک ژن مرکز تحقیقات کرم ابریشم کشور در شهرستان شفت، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه توسعه صنعت نوغانداری وابسته به تحقیق و پژوهش است، اظهار کرد:

امروز ما با روش‌های سنتی نمی‌توانیم با مصنوعات ابریشم جهانی رقابت کنیم.

محمدباقر نوبخت با اشاره ایجاد ۸۲ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی و نیز به پیشرفت بالای کشورهای شرق آسیا همچون چین و ژاپن در این عرصه، افزود:

باید از طریق تحقیق و توسعه این امکان را فراهم کنیم که بازدهی صنعت ابریشم در کشور بالا رود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، مرکز تحقیقات کرم ابریشم کشور را یکی از مراکز منحصر به فرد دانست و یادآور شد:

با توجه به ایجاد بانک ژن کار ارزشمندی در این مرکز صورت گرفته و می‌تواند به عنوان یک سرمایه ملی برای ما محسوب شود.

 

*** گزارش عملکرد مرکز تحقیقات کرم ابریشم

 

نوبخت، گزارش عملکرد مرکز تحقیقات کرم ابریشم را بسیار امیدبخش دانست و تصریح کرد: خوشبختانه دانش بالایی در این مجموعه وجود دارد، لذا ما در سازمان برنامه و بودجه کمک خواهیم کرد تا فعالیت‌های این مرکز از جنبه مطالعاتی به جنبه عملیاتی و اشتغالزایی تبدیل شود.

محمدباقر نوبخت با اشاره به مکانیزم تبصره ۱۸ در بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: امسال ۱۸ هزار و ۲۵۲ میلیارد تومان در اختیار جهاد کشاورزی قرار گرفته و می‌توانیم ۸۲ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی را طلب کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مشاور رئیس جمهور با اشاره ایجاد  ۸۲ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی، ابریشم و نوغانداری را کار تخصصی مردم گیلان دانست که کمتر استانی در گذشته از این مزیت برخوردار بوده و تاکید کرد:

نه تنها محصول ما باید قابل رقابت با جهان شود، بلکه باید برای جوانان شغل ایجاد کنیم لذا آمادگی داریم اعتبار بیشتری از محل تبصره ۱۸ برای این صنعت در نظر بگیریم، مشروط به اینکه ایجاد اشتغال کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
کلیدواژه : محمدباقر نوبخت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید