کد خبر:97166
پ
آنفلوانزای پرندگان

پرداخت غرامت به خسارت دیدگان آنفلوانزای پرندگان

رئیس سازمان دامپزشکی کشور، با اشاره به مدیریت عوامل موفقیت در مدیریت بیماری آنفلوانزای پرندگان از پرداخت غرامت به خسارت دیدگان، در صورت بروز این بیماری خبر داد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور، با اشاره به مدیریت عوامل موفقیت در مدیریت بیماری آنفلوانزای پرندگان از پرداخت غرامت به خسارت دیدگان، در صورت بروز این بیماری خبر داد.

 

*** پرداخت غرامت به واحدهای خسارت‌دیده آنفلوانزای پرندگان

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، امروز در نشست هماهنگی بین استان‌های پر خطر از نظر آنفلوانزای پرندگان اظهار داشت:

امسال در صورت بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، غرامت واحدهای خسارت‌دیده را به روز پرداخت می کنیم.

علیرضا رفیعی‌پور افزود: امسال به رغم محدودیت‌ها توانستیم اعتبار سنگینی برای پرداخت غرامت به واحدهای خسارت دیده ناشی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از سازمان برنامه و بودجه تخصیص بگیریم.

 

*** رصد، پایش، نظارت و واکسینه کردن طیور

 

وی با عنوان اینکه با اقدامات صورت گرفته به ویژه در استان‌های پر خطر تاکنون شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را تا کنون نداشته‌ایم، افزود:

این اقدامات شامل رصد، پایش، نظارت و واکسینه کردن طیور و غیره توسط استان‌ها موجب شده امسال ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مناطق مورد نظرمتوقف شود.

 

*** سال ۹۶ بحرانی‌ترین سال به لحاظ طغیان آنفلوانزای پرندگان

 

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که سال ۹۶ بحرانی‌ترین سال به لحاظ طغیان بیماری آنفلوانزای پرندگان این بیماری از نظر وسعت و خطرناکی بود، تصریح کرد:

امسال رصد دقیق ویروس این بیماری و همچنین همکاری‌ها در سطح استان‌ها منجر شد تا ما برنامه ویروس را بدانیم و کنترل کنیم و حتی در اسفند ماه می توانیم شرایط آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را در سال ۹۸ پیش‌بینی کنیم.

 

*** چهار عامل موفقیت در مدیریت بیماری حوزه پرندگان

 

از سال گذشته اقدامات خوبی برای کنترل بیماری آنفلوانزای پرندگان در سطح کشور انجام شده و نتیجه‌اش این بود که شیوع این بیماری را از مرداد ماه تا کنون نداشته‌ایم.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پایان، همراهی، دلسوزی و حساسیت را چهار عامل موفقیت در مدیریت این بیماری در حوزه پرندگان دانست.

 

 

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفده =

کلید مقابل را فعال کنید