کد خبر:97182
پ
تخم مرغ
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران:

قیمت تخم‌مرغ در مرغداری‌ها مشخص شد

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از افزایش قیمت تخم‌مرغ به کیلویی ٩ هزار تومان در مرغداری‌ها خبر داد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از افزایش قیمت تخم‌مرغ به کیلویی ٩ هزار تومان در مرغداری‌ها خبر داد. 

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه مشکلات حمل و نقل نهاده‌های دامی تا حدودی بهبود یافته است، گفت:

نهاده‌های دامی نسبت به گذشته راحت‌تر به دست تولیدکنندگان می‌رسد اما کرایه‌ها همچنان بالا است.

 

*** افزایش قیمت تخم‌مرغ

 

ناصر نبی پور افزود: قیمت تخم‌مرغ نسبت به هفته‌های گذشته حدود هزار تومان افزایش یافته و میانگین قیمت هر کیلو گرم از این محصول درب مرغداری به کیلویی حدود ٩ هزار تومان رسیده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به واردات تخم‌مرغ برای تنظیم بازار، گفت: این تخم مرغ‌ها با قیمت‌های بالا وارد می‌شوند و با یارانه‌ای که دولت می‌هد شانه‌ای  ١٣ هزار و ٨٠٠ تومان دست مصرف کننده می‌رسد.

نبی پور با اشاره به اینکه مسئولان اعلام کردند ٢٠٠٠ تن تخم مرغ با دلار ۴٢٠٠ تومانی برای تنظیم بازار وارد می‌کنند، گفت: ما اعلام آمادگی کردیم به همین میزان سرمایه در اختیار صنعت و تولید داخل قرار بگیرد و در ازای آن تولیدکنندگان ۴٠٠٠ تن تخم مرغ تحویل دولت می‌دهند که مورد پذیرش قرار نگرفت چراکه همواره واردات شیرین‌تر است.

 

*** قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم تخم‌مرغ

 

به گفته وی هم اکنون قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم تخم‌مرغ ٧٢٠٠ تومان است.

نبی پور با اشاره به قیمت تخم‌مرغ در بخش دیگری از سخنان خود درباره آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزای پرندگان در کشور نیز افزود:

این بیماری کم و بیش در استان اصفهان گزارش شده و چند مورد گزارش بومی در روستاها بوده که چند روز پیش یک مورد نیز در دماوند گزارش شد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی وضعیت بیماری نسبت به سال گذشته بسیار مطلوب است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید