کد خبر:97502
پ
قندالی

۳۰۸ صندوق خرد زنان عشایری در مناطق عشایری فعالیت می کنند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۳۰۸ صندوق خرد زنان عشایری در سطح مناطق عشایری کل کشور ایجاد و در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشند.

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۳۰۸ صندوق خرد زنان عشایری در سطح مناطق عشایری کل کشور ایجاد و در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشند.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۳۰۸ صندوق خرد زنان عشایری در سطح مناطق عشایری کشور فعالیت می کنند که شش هزار و ۱۰۲ نفر عضو این صندوق ها هستند.

 

 

***نقش مهم زنان در مناطق عشایری کشور

 

 

 قندالی در دیدار با فراکسیون زنان عشایری مجلس با بیان این مطلب اظهار داشت: زنان عشایری حدود ۵۷۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری عشایر کشور را تشکیل می­دهند.

وی افزود: اگرچه این جمعیت نسبت به کل جمعیت کشور رقم چندانی نیست، اما نقش مهمی در زندگی مناطق عشایری نشین دارند.

قندالی گفت: میانگین سواد در مناطق عشایری حدود ۷۰ درصد است و در این خصوص اتفاقات بسیار خوبی افتاده است هر چند هنوز نسبت به جامعه روستایی و شهری رضایت­بخش نیست.

 

 

***برندسازی محصولات تولیدی عشایر

 

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه برندسازی محصولات تولیدی عشایر یکی از اقداماتی است که با جدیت در حال پیگیری هستیم، افزود: تولیدات و فرآورده­ های لبنی عشایر بسیار متنوع است و حتی به حدود ۷۰ نوع نیز می­رسد که البته باید بهداشتی و برندسازی بشود.

وی خاطرنشان کرد: هر اقدامی که در سامانه ­های عرفی عشایر انجام شده بخشی برای رفاه حال زنان عشایری است مثل راه­سازی و آبرسانی که سعی کرده­ایم با رعایت استانداردهای بهداشتی از طریق تانکرهای آبرسان انجام دهیم.

 

 

***حفظ محیط زیست و تامین انرژی فسیلی مورد نیاز عشایر

 

 

قندالی با اشاره به اینکه در حوزه سوخت فسیلی در مناطق عشایری کارهای بسیار خوبی انجام شده است، افزود: یکی از کارهای ما این است که برای حفظ محیط زیست تامین و مصرف انرژی را در مناطق عشایری تسهیل کنیم و در این راستا توزیع کپسول در مناطق عشایری صورت می گیرد و تقریباً سالانه به ازای هر خانوار ۲۰ تا ۲۵ کپسول توزیع می شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: در حوزه انرژی خورشیدی در مناطق عشایری نیز کارهای خوبی انجام شده و در کل کشور پنج هزار خانوار عشایری از پنل های خورشیدی برخوردار شده­اند و امیدواریم تا پایان برنامه ششم حدود ۷۵ هزار خانوار از آن بهره­مند شوند.

 

وی اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات سازمان امور عشایر در حوزه زنان انتخاب تسهیلگر از بین خود زنان مناطق عشایری است تا از این طریق سیاست های سازمان به عشایر انتقال داده شود.

 

 

محمد رجبی/۵۶۷۸۹

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید