کد خبر:97451
پ
مکانیزاسیون کشاورزی
سخنگوی ستاد بودجه خبر داد

رشد ۴۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای بخش آب و کشاورزی

سخنگوی ستاد بودجه با اشاره به رشد ۴۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای بخش آب و کشاورزی در سال ۹۸ از اعتبار در نظر گرفته شده در لایحه بودجه ۹۸ برای اجرای طرح‌های تأمین آب شرب شهرها خبر داد.

سخنگوی ستاد بودجه با اشاره به رشد ۴۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای بخش آب و کشاورزی در سال ۹۸ از اعتبار در نظر گرفته شده در لایحه بودجه ۹۸ برای اجرای طرح‌های تأمین آب شرب شهرها خبر داد.

 

***  وضعیت بخش آب و کشاورزی در لایحه بودجه سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سخنگوی ستاد بودجه در خصوص وضعیت بخش آب و کشاورزی در لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور اظهارداشت: 

اعتبارات هزینه‌ای لازم برای خاتمه ۲۳ طرح خاتمه یافتنی بخش آب، با رقم پیشنهادی ۵۳۱۹ میلیارد ریال در سال ۹۸ در نظر گرفته شده است.

سخنگوی ستاد بودجه ۹۸ افزود: این رقم ۵ برابر رقم متناظر در قانون بودجه ۹۷ است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح‌های مصوبات سفر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در اولویت هستند، گفت:

برای تأمین تعهدات دولت، در طرح‌های فاینانس، به میزان یکهزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

خانلو همچنین به خرید تضمینی آب اشاره کرد و افزود:

برای تقویت اعتبارات هزینه‌ای خرید تضمینی آب استحصالی و پساب تصفیه شده از ۲۰۹۰ میلیارد به ۴۱۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که ۹۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

سخنگوی ستاد بودجه ادامه داد: همچنین به موضوع احیا و بازسازی آب بندان‌های استان‌های شمالی کشور توجه ویژه‌ای شده و به میزان ۱۴۵۰ میلیارد ریال در ردیف‌های متفرقه لایحه بودجه اعتبار پیش بینی شده است.

 

 

*** استمرار تامین اعتبار منابع مورد نیاز بیمه کشاورزی

 

 

خانلو در ادامه با تأکید بر تداوم برنامه‌های ایجاد و تثبیت اشتغال در بخش کشاورزی در قالب تبصره ۱۸ لایحه گفت:

استمرار تأمین اعتبارات هزینه‌ای منابع مورد نیاز بیمه کشاورزی به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال، واکسیناسیون دام به مبلغ هزار میلیارد ریال و ایجاد زیرساخت‌های تولید واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در داخل کشور به مبلغ ۲هزار میلیارد ریال در قالب تبصره ۱۳ پیش بینی شده است.

سخنگوی ستاد بودجه گفت: تقویت اعتبارات کاداستر اراضی کشاورزی و ملی به منظور حفظ کاربری اراضی کشاورزی و تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی با ۶۵ درصد افزایش نسبت به سال ۹۷ مواجه بوده و به رقم ۵۲۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی افزود: همچنین برای تقویت اعتبارات هزینه‌ای ردیف خرید واکسن و واکسیناسیون دام، ۱۲۷۰ میلیارد ریال در نظر گرفته ایم که نسبت به سال ۹۷ رشد ۴۲ درصدی دارد.

خانلو تأکید کرد: بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد در کلیه شرکت‌های دولتی و دستگاه‌های بخش کشاورزی مستقر شده است.

 

 

*** ۲.۴ هزارمیلیارد تومان بودجه طرح‌های تأمین آب شرب شهرها

 

 

خانلو همچنین به تقویت  اعتبارات هزینه‌ای طرح های تأمین آب شرب اشاره کرد و گفت:

به تقویت اعتبارات طرح‌های تأمین آب شرب و آبرسانی به شهرها در بودجه ۹۸ عنایت ویژه‌ای صورت گرفته به گونه‌ای که اعتبار پیشنهادی برای طرح‌های آبرسانی و سدهای با هدف تأمین آب شرب در لایحه بودجه سال ۹۸ در حدود ۲۴۲۱۴ میلیارد ریال پیش بینی شده است که نسبت به مصوب سال ۹۷ رشد ۲۴ درصدی دارد.

 

 

*** رشد ۴۵درصدی اعتبارات هزینه‌ای بخش آب و کشاورزی

 

 

سخنگوی ستاد بودجه ۹۸ افزود: در مجموع اعتبارات طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای بخش آب و کشاورزی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ رشدی معادل ۲۱ درصد داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سخنگوی ستاد بودجه در پایان گفت: همچنین اعتبارات هزینه‌ای بخش آب و کشاورزی در سال ۹۸ با رشد ۴۵ درصدی از مبلغ ۱۵۶۴۰ میلیارد ریال در سال ۹۷ به مبلغ ۲۲۷۴۰ میلیارد ریال رسیده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید