کد خبر:97559
پ
محمد امید
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور خبر داد

۳۰۰ هزار فرصت شغلی در روستاهای کشور ایجاد می‌شود

امید با اشاره به تخصیص ۱۸ هزار میلیارد تومان گفت: با این تسهیلات که برای اشتغال پایدار روستاهای کشور در نظر گرفته شده است ۳۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

 

امید با اشاره به تخصیص ۱۸ هزار میلیارد تومان گفت: این تسهیلات که برای اشتغال پایدار روستاهای کشور با نرخ‌های سود ۴ و ۶ درصد است ۳۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور صبح امروز در جمع مردم بوشکان دشتستان با بیان اینکه توجه به مناطق روستایی و کم برخوردار در اولویت است اظهار داشت: در راستای رفع محرومیت تحولات مهمی در سال‌های اخیر در روستاها و مناطق کم برخوردار ایجاد شده که این پروژه‌ها ادامه دارد.

 

***توجه اصلی به مسئله توسعه روستاهای کشور

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: تحولات سال‌های اخیر در منطقه  بوشکان دشتستان در زمینه تردد و راه‌های مواصلاتی، زیرساخت ها و شرایط عمومی روستاهای بخش کاملا محسوس است.

وی با بیان اینکه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم توجه اصلی به مسئله توسعه روستاهای کشور معطوف شده گفت: در این زمینه اعتبارات بسیار خوبی در این زمینه تخصیص و لحاظ شده است.

 

امید با اشاره به اقدامات بوم‌گردی و گردشگری اظهار داشت: در حوزه‌های صنایع دستی و شیلات، و طرح‌های وابسته به گردشگری فرصت‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوبی برای استفاده از اعتبارات وجود دارد و استان بوشهر مسیر خوبی را برای توسعه در پیش گرفته است.

وی افزود: محصولات استان بوشهر به ویژه در بخش صنایع دستی واقعا محصولات منحصر به فردی هستند، و این فرصت خوبی برای بهره مندی از تسهیلات و بازاریابی است.

 

***طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ضمن لزوم اولویت بخشیدن به حل مشکلات آنتن دهی تلفن همراه در بخش بوشکان گفت: در ارتباط با فراهم کردن زیرساخت‌های منطقه بوشکان از هیچ کمکی در راستای سرعت بخشیدن به پروژه‌ها دریغ نمی‌شود، و امیدواریم پایان این سال نیز چون آغاز آن پر از خیر و برکت باشد.

امید به طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی اشاره کرد و افزود: در ۱۰ ماه امسال ۶ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در روستاهای کشور پرداخت شده که استان بوشهر در جذب این اعتبارات بانکی کم بهره پیشتاز است.

وی با اشاره به  تخصیص ۱۸ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال روستاهای کشور خاطر نشان کرد: این تسهیلات که برای اشتغال پایدار روستایی با نرخ‌های سود ۴ و ۶ درصد است ۳۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

امید بیان کرد: پرداخت مرحله دوم و سوم تسهیلات اشتغال روستایی به‌زودی  به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید