کد خبر:97621
پ
مسکن روستایی
معاون بنیاد مسکن خبر داد

پیشرفت ۹۰ درصدی کار بازسازی در مناطق زلزله‌زده روستایی

معاون بنیاد مسکن با بیان این‌که تا سه ماهه نخست سال آینده عملیات بازسازی مناطق زلزله‌زده روستایی به پایان می‌رسد، از پیشرفت ۹۰ درصدی بازسازی این مناطق خبر داد.

معاون بنیاد مسکن با بیان این‌که تا سه ماهه نخست سال آینده عملیات بازسازی مناطق زلزله‌زده روستایی به پایان می‌رسد، از پیشرفت ۹۰ درصدی بازسازی این مناطق خبر داد.

 

*** بررسی عملکردها و مشکلات در مناطق زلزله‌زده روستایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در برنامه «تیتر امشب» با موضوع بررسی عملکردها و مشکلات در مناطق زلزله‌زده روستایی، گفت:

کار بازسازی در مناطق زلزله‌زده روستایی ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

عزیزالله مهدیان با اشاره به اینکه در مناطق زلزله‌زده روستایی، بازسازی واحدهای مسکونی در مراحل پایانی قرار دارد، گفت: سرجمع تا پایان سال ۲۶ هزار مسکن روستایی مناطق زلزله‌زده روستایی، به مردم واگذار می‌شود.

 

*** اعطای تسهیلات به خانواده‌های آسیب دیده

 

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: هر خانواده‌ای که در زلزله آسیب دیده بود، تسهیلات دریافت کردند و همه خانه‌های تخریب شده و آسیب دیده بازسازی شده‌اند.

مهدیان اظهار با اشاره به بازسازی در مناطق زلزله‌زده روستایی داشت: ۱۴ یا ۱۵ ستاد در همه مناطق حضور دارند و هیچ متقاضی در نوبت دریافت تسهیلات نیست؛ اگر مواردی هم هست، اینها متقاضی تسهیلات نیستند یا در این منطقه زندگی نمی‌کنند.

این مقام مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین با بیان اینکه در زلزله اخیر خانه‌های بازسازی شده هیچ آسیبی ندیده‌اند، گفت: 

در شهرها کار بازسازی ۷۰ درصد پیشرفت داشته و تا پایان سه ماهه اول سال ۹۸ پایان می‌یابد.

در برخی موارد هم احتمالاً شهریور ماه، پایان کار بازسازی باشد.

 

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره بازسازی در مناطق زلزله‌زده روستایی و وجود برخی مشکلات گفت:

افزایش قیمت مصالح ساختمانی یکی از این مشکلات است که موجب اختلافات میان مالک و پیمانکار شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید