کد خبر:97625
پ
راه روستایی

تکمیل ۱۵ هزار کیلومتر راه روستایی تا پایان دولت

بر اساس لایحه بودجه ارائه شده از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، تکمیل ۱۵ هزار کیلومتر راه روستایی تا پایان دولت در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس لایحه بودجه ارائه شده از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، تکمیل ۱۵ هزار کیلومتر راه روستایی تا پایان دولت در دستور کار قرار گرفت.

 

*** طرح توسعه و تکمیل راه روستایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، در طرح توسعه و تکمیل راه روستایی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که توسط وزارت راه و شهرسازی مدنظر قرار می‌گیرد توسعه و تکمیل راه‌های روستایی به میزان ۱۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر و روکش آسفالت راه‌های روستایی به میزان ۱۰۳ هزار کیلومتر در دستور کار قرار دارد.

پروژه‌ای که از سال ۱۳۹۵ آغاز شده و اتمام آن در سال ۱۳۹۹ پیش‌بینی شده است و در این رابطه تغییری نسبت به قانون بودجه سال جاری پیش نیامده است.

براساس عملکرد دوران پنجم توسعه و قبل از آن رقمی معادل ۲۲۲۹ میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان در این طرح هزینه شده است و در سال ۱۳۹۶ اعتباری معادل ۲۴۲ میلیارد تومان به این دو پروژه تخصیص یافته است.

براساس ابلاغیه سال جاری، قرار بر این است که ۱۳۲ میلیارد تومان به منظور ادامه این پروژه اختصاص یابد و برای سال ۱۳۹۸ نیز رقمی معادل ۱۳۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

به منظور توسعه و تکمیل راه‌ روستایی طی سال‌های آتی و تا پایان سال ۱۳۹۹ اعتباری معادل یک هزار و ۲۶۶ میلیارد و ۸۱۸ میلیون تومان پیش‌بینی شده است و جمع اعتبار کل این پروژه رقمی معادل ۴۰۰۰ میلیارد تومان است.

 

*** مهمترین نیازهای روستانشینان

 

به گزارش خبرگزاری روستا، یکی از مهمترین نیازهای روستانشینان بحث حمل و نقل و ارتباط با مناطق شهری است.

وجود راه‌ها و جاده‌های امن و مناسب یکی از مهمترین زیرساخت‌های توسعه در یک منطقه به حساب می‌آید و این امر در مناطق روستایی بسیار ضرورت دارد چرا که راه‌های روستایی حلقه اتصال روستاییان با شهرها برای عرضه محصولات دامی و کشاورزی است و به وضوح روشن است که عدم وجود زیرساخت‌های ارتباطی نقشی اثرگذار در توسعه نیافتن مناطق روستایی دارد و بالعکس توسعه و بهبود راه‌های ارتباطی در روستاها به شکوفایی و رشد هر چه بیشتر این مناطق منجر می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید