کد خبر:97773
پ
قندانی
رئیس سازمان امور عشایر ایران:

طرح بیمه فراگیر دام عشایر در سراسر کشور در حال اجرا است

رئیس سازمان امور عشایر ایران از اجرای طرح بیمه فراگیر دام عشایر در سراسر کشور خبر داد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران از اجرای طرح بیمه فراگیر دام عشایر در سراسر کشور خبر داد.

 

***  مالیات بر ارزش افزوده

 

به گزارش خبرگزاری روستا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به جنوب کرمان اظهار داشت:

در برنامه ششم پس از نام روستا کلمه عشایر نیز اضافه شد و سهمی از مالیات بر ارزش افزوده از سال گذشته به جامعه عشایر کشور اختصاص یافت.

وی افزود: این موضوع امکان خدمات رسانی بیشتر و بهتر به جامعه عشایری کشور را فراهم آورده است.

قندالی بیان داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته و تصویب هیأت وزیران، از محل اعتبارات مدیریت بحران، تسهیلات کم بهره با نرخ سود ۴درصد و بازپرداخت ۵ ساله و ضمانت زنجیره‌ای به عشایر پرداخت می شود.

 

***  طرح بیمه فراگیر

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به بیمه اجتماعی عشایر اظهار کرد:

عشایری که زیر ۶۰ سال سن دارند می توانند تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار بگیرند و از مزایای بیمه بانشستگی بهره مند شوند.

وی با اشاره به بیمه دام عشایر گفت: با توجه به اینکه خطرات و خسارات بلایای طبیعی غیرقابل پیش بینی است لازم است عشایر نسبت به بیمه دام خود اقدام کنند.

کرمعلی قندالی اضافه کرد: بر همین اساس در سال جاری تفاهم نامه‌ای با صندوق بیمه محصولات کشاورزی منعقد شده است و طرح بیمه پایه فراگیر دام عشایر با کمک تشکل‌های عشایری در سراسر کشور در حال اجرا است.

 

***  تأمین روشنایی

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: همچنین در سال ۹۴ تفاهم نامه‌ای با شرکت توانیر منعقد شده است و بر اساس آن برای تأمین روشنایی، تعداد زیادی پکیج خورشیدی در استان‌ها در اختیار عشایر قرار گرفته است.

 رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به جنوب کرمان از مناطق عشایری شهرستان کهنوج و فاریاب بازدید و از نزدیک با عشایر مناطق سفید مراد، شاداب و بن گود دیدار و گفتگو کرد و در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.

 

***  شرکت تعاونی عشایری کهنوج

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان امور عشایر ایران، همچنین در این سفر فروشگاه عرضه نهاده‌های دامی شرکت تعاونی عشایری کهنوج در شهرستان فاریاب را افتتاح کرد.

نماینده مردم کهنوج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی، مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر، مدیرکل امور عشایر جنوب کرمان و فرمانداران شهرستان‌های قلعه گنج و کهنوج رئیس سازمان امور عشایر ایران را همراهی می‌کردند.

 

 

 

محمد رجبی/۵۶۷۸۹

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سازمان امور عشایر ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + سه =

کلید مقابل را فعال کنید