کد خبر:97840
پ
امید ۲
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

طرح اشتغال روستایی موجب مهاجرت معکوس می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در سفر به استان خراسان شمالی بر ایجاد مهاجرت معکوس به سبب طرح اشتغال روستایی تأکید کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در سفر به استان خراسان شمالی بر ایجاد مهاجرت معکوس به سبب طرح اشتغال روستایی تأکید کرد.

 

*** توسعه روستایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در جمع مردم روستای دالنجان کردیه شهرستان فاروج  اظهار داشت:

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون اقدامات موثر و ارزنده‌ای برای توسعه روستایی انجام شده است که یکی از افتخارات مهم نظام جمهوری اسلامی می‌باشد.

وی افزود: اقدامات انجام شده مربوط به دولت خاصی نیست و بلکه مربوط به کل نظام است و ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در بحث استانداردهای زیرساختی ما از بسیاری از کشورهای پیشرفته بیشتر است.

 

*** برخورداری از نعمت گاز

 

وی ادامه داد: گاز یکی از خدمات لوکس می‌باشد که بر اساس گزارش استان، افزون بر ۸۰ درصد روستاهای خراسان شمالی از نعمت گاز برخوردار هستند.

دکتر امید هنچنین به تأمین زیرساخت‌هایی مانند آب، برق و راه در مناطق روستایی نیز اشاره داشت و گفت:

دولت تدبیر و امید نبود عنصر اشتغال در مناطق روستایی را احساس کرد و تأکید داشت به دنبال ایجاد زیرساخت‌ها باید زمینه اشتغال و تولید روستانشینان نیز فراهم شود.

 

***  صندوق توسعه ملی

 

دکتر امید مطرح کرد: یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات با کارمزد ۴ الی ۶ درصد از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح اشتغال روستایی و عشایری پیش بینی شد.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون یک سوم این تسهیلات یعنی معادل ۶ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است و امروز نیز هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز در اختیار بانک‌های عامل اجرای طرح قرار می‌گیرد.

 

***  کمیته امداد امام خمینی(ره)

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در پایان تأکید کرد:

طرح اشتغال روستایی و عشایری در راستای سازندگی روستاها و مکمل اقدامات نظام جمهوری اسلامی در مباحث توسعه روستایی است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به همراه استاندار خراسان شمالی و دیگر هیأت همراه از یک خانواده مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) دیدار کرد و در ادامه نیز از شهرک صنعتی فاروج بازدید داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید