کد خبر:97886
پ
محمد امید
معاون توسعه روستایی کشور:

وثیقه طرح‌های روستایی در روستاها پذیرفته می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به دستورالعمل پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی از پذیرفته شدن وثیقه طرح‌های روستایی خبر داد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به دستورالعمل پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی از پذیرفته شدن وثیقه طرح‌های روستایی خبر داد.

 

*** وثیقه طرح‌های روستایی برای دریافت تسهیلات

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور امروز –شنبه- پس از نشست مشترک با مدیران کل روستایی استانداری‌ها در جمع خبرنگاران با رد این مطلب که وثیقه طرح‌های روستایی برای دریافت تسهیلات باید در شهرها ارائه شود، توضیح داد:

در قانون و دستور العمل مربوطه ذکر شده که روستاییان ملزم نیستند این کار را انجام دهند، بلکه وثایق طرح های اشتغالزایی روستایی در روستاها نیز پذیرفته می‌شود.

 

*** حل مشکلات روستاییان برای ارائه وثیقه‌های تسهیلات اشتغالزایی روستایی

 

«محمد امید» درباره حل مشکلات روستاییان برای ارائه وثیقه‌های تسهیلات اشتغالزایی روستایی گفت:

نحوه ارائه وثیقه در آیین نامه‌ها و دستور العمل‌های مربوط به این تسهیلات به صورت کامل توضیح داده شده است، اما متاسفانه برخی استان‌ها و شعب برخی از بانک‌ها در شهرستان‌ها این موضوع را سلیقه‌ای عمل می‌کنند که باعث کندی روند اعطای تسهیلات شده است.

 

*** رعایت قانون در اعطای تسهیلات روستایی

 

امید با اشاره به پذیرفته شدن وثیقه طرح‌های روستایی گفت: در نشست اخیر استانداران سراسر کشور این موضوع مطرح شد که با اختیاراتی که استانداران دارند می تواند در حل مشکلات پیش آمده در این زمینه، کارساز باشند.

معاون توسعه روستایی بیان کرد: در جلسه کارگروه ملی که دو هفته پیش برگزار شد، اختیارات بیشتری به استانداران داده شد و حتی تصمیم گیری در سقف پرداخت و نظارت‌ها به صورت کامل به آنها واگذار شد و تاکید شد برای دریافت وثایق مطابق با دستورالعمل‌ها و بخش نامه‌های ابلاغی، به روند اجرای طرح ورود کنند.

وی با اشاره به پذیرفته شدن وثیقه طرح‌های روستایی بیان کرد: همین واگذاری اختیار و ورود استانداران، منجر به بهبود اجرای طرح در استان‌ها شده است و اکنون محسوس است که استاندارانی که جدی وارد موضوع شده و با کوتاهی‌ها و اقدامات انجام شده بر خلاف بخشنامه، برخورد کرده‌اند، پرداخت‌ها شتاب بیشتری گرفته است.

امید تاکید کرد: بانک‌های عامل در اعطای تسهیلات روستایی به مر قانون عمل کنند و استانداران نیز اگر با مشکلی مواجه شدند در کارگروه‌های ملی و استانی مربوطه مطرح کنند تا پی‌گیری‌های لازم انجام شود.

 

*** پیش بینی ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی

 

وی با اشاره به پذیرفته شدن وثیقه طرح‌های روستایی افزود: ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی با نرخ ۶درصد برای روستاییان پیش بینی شده است که تاکنون حدود ۶هزار میلیارد تومان از تسهیلات اشتغالزایی برای روستاها کارسازی شده که اگر هدفمند و مناسب هزینه شود، امکان ایجاد بیش از ۵۰۰هزار فرصت شغلی در کشور وجود دارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان این که «یکی از دغدغه های ما این است که این اعتبارات و تسهیلات در مسیر اشتغالزایی به صورت صحیح هزینه شود»، تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسئول اجرای طرح تسهیلات اشتغالزایی است که با همکاران حوزه معاونت روستایی مرتب در ارتباط هستند که نظارت بر حسن اجرای این طرح، یکی از مهمترین محورهای جلسه امروز با مدیران کل روستایی استان‌ها بود.

امید با اشاره به پذیرفته شدن وثیقه طرح‌های روستایی و با توضیح این که امروز نخستین جلسه مشترک با مدیران کل روستایی استان‌ها بود که در تهران برگزار می‌شد، گفت:

هدف این جلسه دریافت دیدگاه و نظرات مدیران استانی و هم تبیین رویکرد و سیاست‌های کلی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بود.

 
*** نظارت بر فعالیت‌های مختلف دستگاه‌ها در روستاها

 

وی با اشاره به پذیرفته شدن وثیقه طرح‌های روستایی خاطرنشان کرد: امروز تاکید کردیم ما به عنوان یک بخش حاکمیتی باید بر فعالیت‌های مختلف دستگاه‌ها در روستاها نظارت داشته باشیم.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی به روستاها ارائه شده است، گفت:

در جلسه امروز موضوع هم افزایی و انسجام بخشی به نحوه ارائه خدمات به روستانشینان سراسر کشور نیز بررسی شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + نه =

کلید مقابل را فعال کنید