کد خبر:97918
پ
دهیاری‌ها
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان اصفهان خبر داد

راه‌اندازی سامانه‌ احصای دقیق‌تر مشکلات و شناسایی ظرفیت‌های دهیاری‌ها

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان اصفهان از راه‌اندازی سامانه‌ای، جهت احصای دقیق‌تر مشکلات و شناسایی بیشتر ظرفیت‌های دهیاری‌ها خبر داد.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان اصفهان از راه‌اندازی سامانه‌ای، جهت احصای دقیق‌تر مشکلات و شناسایی بیشتر ظرفیت‌های دهیاری‌ها خبر داد.

 

*** شناسایی دقیق مشکلات دهیاری‌ها

 

به گزارش خبرگزاری روستا،  مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان اصفهان در ادامه سلسله جلسات کارگروه اشتغال دهیاری با حضور کارشناسان گروه کارآفرینی دانشگاه هنر اصفهان، در شهرستان کاشان حضور یافت.

 

انصاری با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌ای، جهت احصای دقیق‌تر مشکلات و شناسایی بیشتر ظرفیت‌های دهیاری‌ها افزود:

توجه به ظرفیت ویژه هر روستا باعث می‌شود که امروزه برخی روستاهای استان اصفهان، درآمدی حدود ۱۵ میلیون تومان در هفته برای خود ایجاد کنند.

 

وی در ادامه گفت: دفتر امور روستایی به تنهایی نمی‌تواند توسعه همه جانبه را انجام دهد و دهیاری‌ها باید به این روند کمک کنند و در این روند دخیل باشند.

 

***دهیاران دچار روز مرگی نشوند

 

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان اصفهان در ادامه افزود:

هر مسئولی، مخصوصا دهیاری‌ها و دهیارها باید از روزمرگی بپرهیزند و به آن دچار نشوند.

 

*** پیگیری بودجه تخصیص داده شده به استان اصفهان

 

وی در ادامه گفت: در ابتدای انتصاب بنده، بخاطر عدم پیگیری حدود ۳۰ میلیارد تومان از ۴۰ میلیاردی که برای استان تخصیص داده شده بود درحال از دست رفتن بود که البته در عرض دو ماه با تشکیل کمیته‌ای این ۳۰ میلیارد دو مرتبه زنده شد.

باهمین بودجه زنده شده، حدود ۵۰ طرح همچون احداث گلخانه، گردشگری و یا صنایع تبدیلی از این دسته بوده و تا همین الان ۵۰۰ شغل از آن ایجاد کردیم.

 

*** برای بالابردن شمه‌ی اقتصادی دهیاران

 

انصاری در ادامه افزود: برای بالابردن شمه‌ی اقتصادی دهیاران و دهیاری‌ها لازم است که رقابت ایجاد شود و این به میزان زیاد به نقش بخشداران برمی‌‍گردد.

به پیشنهاد خود دفتر امور روستایی اصفهان با بانک سینا توافق‌نامه امضا شد تا نوع دیگر از وام اعطا گردد که در آن خود دهیاری و نه دهیار، متضمن آن می‌شود.

دهیاری‌‍‌ها می‌توانند از این تسهیلات با ۶ الی ۸ درصد بهره استفاده کنند.

 

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان اصفهان در پایان با اشاره به این‌که دهه‌ی حاضر دهه‌ی دهیاری‌ها خاطر نشان کرد:

دهیاران برای سند دار شدن زمین‌های کشاورزی پیگیر باشند و حتما در طرح‌های هادی منطقه، کارگاهی برای روستا در نظر گرفته شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

کلید مقابل را فعال کنید