کد خبر:97959
پ
شبکه سراسری گاز
مدیر عامل شرکت گاز ایران خبر داد

اتصال ۳ هزار روستا تا پایان سال به شبکه سراسری گاز

مدیر عامل شرکت گاز ایران از اتصال ۳ هزار روستا تا پایان سال به شبکه سراسری گاز خبر داد.

مدیر عامل شرکت گاز ایران از اتصال ۳ هزار روستا تا پایان سال به شبکه سراسری گاز خبر داد.

 

*** اتصال ۳ هزار روستا به شبکه سراسری گاز

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیر عامل شرکت گاز ایران در مراسم بهره‌برداری از ۵۴۰ میلیارد تومان پروژه‌های گازی در خراسان رضوی که در تربت حیدریه برگزار شد اظهارکرد:

مراحل نهایی گازرسانی به شهر و روستاهای کشور در حال انجام است و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال ۳ هزار روستا به شبکه سراسری گاز متصل شوند.

 

*** هزینه مصرف نفت سفید

 

حسن منتظر تربتی افزود: پیش از گاز دار کردن هر روستا به صورت متوسط هر خانواده ۲ هزار لیتر نفت سفید در سال مصرف می‌کرد که با احتساب قیمت جهانی حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان هزینه داشت.

 

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: اما پس از اتصال هر خانوار به شبکه سراسری گاز ، مصرف گاز به میزان ۲ هزار ۵۰۰ مترمکعب در سال می‌رسد که قیمت جهانی آن ۵ میلیون تومان است، یعنی هر خانوار در هزینه‌های سالانه خود ۵ میلیون تومان صرفه‌جویی خواهد داشت.

 

منتظر تربتی گفت: با توجه به تکلیف انجام شده در بودجه سال ۹۳ مقرر شد با رسیدن گاز به صنایع و خانواده‌ها از گازوئیل و نفت سفید صرفه‌جویی شده استفاده کنیم و از محل فروش آنها روستاها و صنایع بعدی را گازرسانی کنیم.

 

*** بهره‌برداری از پروژه‌های خط لوله انتقال گاز تربت حیدریه – کاشمر

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیر عامل شرکت گاز ایران در پایان اظهار کرد:

امروز خوشحالیم به طور رسمی پروژه‌های خط لوله انتقال گاز تربت حیدریه – کاشمر، گازرسانی به شهر سمیع‌آباد و ۱۱۳ روستا، ۱۷۱ واحد تولیدی و صنعتی و دو ایستگاه تقلیل فشار گاز در شبکه سراسری گاز بهره‌برداری شد و عملیات اجرایی گازرسانی به ۹۲ روستا، ۹۳۴ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۲ ایستگاه تقلیل فشار گاز و عملیات اجرایی خط لوله انتقال گاز دیزباد – تربت حیدریه نیز آغاز می شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید