کد خبر:97982
پ
اشتغال روستایی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تسهیلات اشتغال روستایی افزایش یافت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اضافه شدن حدود ۱۲هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به حجم تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اضافه شدن حدود ۱۲هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به حجم تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد.

 

*** افزایش منابع جدید

 

به گزارش خبرگزاری روستا،مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: منابع جدیدی در فعالیت های سطح استان‌ها افزوده خواهد شد.

یعنی علاوه بر ۱۲ هزار میلیارد و تومان، سه هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان برای نهادهای حمایتی در نظر گرفته شده و به استان ها ابلاغ خواهد شد.

علاءالدین ازوجی گفت: براساس بررسی که در سطح ۳۱ استان کشور انجام داده ایم، برخی استان ها از بعد بررسی و کیفی طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری نسبت به سایر استان ها بهتر عمل کرده اند.

 

*** طرح‌های ثبت شده در سامانه کارا

 

وی ادامه داد: در برخی استان‌ها از مجموع طرح‌هایی که در سامانه کارا ثبت شد، ۵۰ درصد رد و در برخی استان ها ۹۰ درصد پذیرش شده است که نشان می‌دهد استان دوم برای انتخاب طرح‌های باکیفیت‌تر نداشته است.

 

*** قواعد اشتغال پایدار روستایی و عشایری

 

سرپرست دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: قواعد اشتغال پایدار روستایی و عشایری به گونه ای تنظیم شده که حداقل در سال‌های آینده اشتغالی که ایجاد خواهد شد پایدار خواهد بود و برای کشور به ویژه استان‌های محروم موثر خواهد بود.

وی یادآور شد: بخشی از این منابع به طرح‌هایی که بررسی، منعقد و سایر پرداخت خواهد شد و بخشی به طرح‌های نهادهای حمایتی به مبلغ سه هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت.

مابقی آن بخشی برای طرح‌های جدید و بخشی برای طرح‌هایی که ۳۰ درصد اجازه افزایش قیمت را دارند پرداخت خواهد شد.

 

*** طرح اشتغال روستایی

 

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخیراً درباره میزان اشتغال روستایی با اشاره به اجرای مرحله دوم اعطای تسهیلات در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی، گفت:

۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز به حجم این تسهیلات اضافه شد.

شریعتمداری افزود: این رقم معادل ۷۵۰ میلیون دلار اختصاص یافته از صندوق توسعه ملی است که به ارز نیمایی تبدیل شده و با همکاری بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه طی سال جاری با اجرای طرح‌های اشتغال ۶۰۹ هزار اشتغال خالص در کشور ایجاد شده است، ابراز امیدواری کرد که این رقم بیش از پیش افزایش یابد.

وی به استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مرز نشین در واردات کالا به کشور استفاده کرد و گفت:

برای تسهیل این روند، تصمیم‌های خوبی در دولت اخذ شده است.

 

*** بهبود وضع اقتصادی کشور

 

به گزارش خبرگزاری روستا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان  اضافه کرد:

میزان معافیت‌های واردات کالا از طریق مرزنشینان و تعاونی‌های مرزنشینی افزایش یافت و با توجه به شرایط اقتصادی موجود، از ظرفیت این تعاونی‌ها بیش از پیش در راستای بهبود وضع اقتصادی کشور استفاده خواهد شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید