کد خبر:97994
پ
کشاورزان خسارت دیده

مهلت ۳ ساله و بخشودگی جرایم دیرکرد کشاورزان خسارت دیده در مخاطرات طبیعی

سازمان مدیریت بحران کشور با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و دو بانک مرکزی و کشاورزی، با تدوین دستورالعملی برای کشاورزان خسارت دیده در مخاطرات طبیعی که سررسید بدهی‌های بانکی‌شان فرا رسیده، تسهیلاتی را اتخاذ کرد.

سازمان مدیریت بحران کشور با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و دو بانک مرکزی و کشاورزی، با تدوین دستورالعملی برای کشاورزان خسارت دیده در مخاطرات طبیعی که سررسید بدهی‌های بانکی‌شان فرا رسیده، تسهیلاتی را اتخاذ کرد.

 

*** پیگیری امهال تسهیلات کشاورزان آسیب دیده

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در این باره، گفت:

کشاورزان خسارت دیده که سررسید بدهی آنها از تاریخ ۰۱/‏۰۷/‏۱۳۹۶‬ لغایت‬ ۲۹/‏۱۲/‏۱۳۷۹‬ است، می‌توانند از طریق کارگروه‌های شهرستانی نسبت به پیگیری امهال تسهیلات خود اقدام نمایند.

 

*** نحوه توزیع شهرستانی سهمیه اعلام شده

 

اسماعیل نجار با اشاره به سهم هریک از استان‌های کشور از مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال (موضوع بند ۴ مصوبه ۱۲۴۴۱۶ مورخ ۲۱/‏۰۹/‏۹۷‬ هیأت وزیران) در دستورالعمل اجرایی بند قانونی یادآور شد:

توزیع شهرستانی سهمیه اعلام شده برای هر استان، بر عهده شورای هماهنگی مدیریت بحران هر استان می‌باشد.

 

*** ترتیبات اجرایی معرفی افراد مشمول روند امهال

 

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور درباره ترتیبات اجرایی معرفی افراد مشمول روند امهال تصریح کرد:

کشاورزان خسارت دیده مشمول می‌باید درخواست خود و نام مؤسسه اعتباری عامل خود را به دبیرخانه کارگروه (مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان) اعلام نمایند تا دبیرخانه نسبت به بررسی و تأیید اولیه تقاضای ذی‌نفعان مشمول اقدام و نتایج را به مؤسسه اعتباری عامل اعلام نماید.

 

نجار افزود: مؤسسه اعتباری عامل موظف است نسبت به اعلام اصل و مانده تسهیلات و همچنین هزینه‌های مرتبط با بخشودگی سود، کارمزد و جرایم و امهال سه‌ساله تسهیلات هریک از ذی‌نفعان مشمول براساس مفاد این دستورالعمل، به دبیرخانه کارگروه اقدام نماید.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد:

کارگروه مربوطه با رعایت اولویت‌های تعیین شده در این دستورالعمل، حداکثر ظرف یک هفته پس از اعلام مؤسسه اعتباری عامل نسبت به اعلام ذی‌نفعان مشمول و همچنین تأیید هزینه‌های مربوطه در چارچوب سهمیه ابلاغی اقدام و مراتب را جهت اقدام نهایی به مؤسسه اعتباری عامل اعلام نماید.

 

*** وظایف موسسات اعتباری عامل

 

وی افزود: مؤسسه اعتباری عامل موظف است پس از انجام اقدامات لازم جهت بخشودگی سود، کارمزد و جرایم متعلقه و هزینه امهال سه ساله، آمار استانی مربوطه را در مقاطع ماهانه به کارگروه و بانک مرکزی جهت انعکاس به مراجع ذی‌ربط اعلام نماید.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور در پایان اظهار داشت:

کارگروه موظف است صرفاً در چارچوب سهمیه استانی تعیین شده نسبت به معرفی ذی‌نفعان مشمول به مؤسسه اعتباری عامل اقدام نماید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید