کد خبر:98016
پ
تورم
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران

شاخص تورم بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی در پاییز ۹۷ اعلام شد

گزارش شاخص تورم بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی (تعدیل یافته) مربوط به فصل پاییز ١٣٩٧، از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

گزارش شاخص تورم بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی (تعدیل یافته) مربوط به فصل پاییز ١٣٩٧، از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

 

گزارش شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی (برمبنای ١٠٠=١٣٩٠) در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ۴٢۶.٠ بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٧٠.٢ درصد افزایش یافته است.

شاخص چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) ۴١.۶ درصد افزایش یافته است.

 

*** شاخص زراعت و باغداری

 

شاخص «زراعت و باغداری» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ۴۴٢.١ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٧۵.٨ درصد افزایش یافته است.

میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز معادل ۴٧.٢ درصد افزایش است.

شاخص گروه «غلات» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣۵۵.٠ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٢۵.٣ درصد افزایش یافته است.

میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٨.۶ درصد افزایش است.

 

شاخص گروه «میوه‌ها و میوه‌های آجیلی» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ۵٣٠.٩ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٢١.۴ درصد افزایش یافته است.

میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٧٧.۵ درصد افزایش است.

 

شاخص گروه «سبزیجات» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣۶۶.٣ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵١.۵ درصد افزایش یافته است.

میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٣١.۶ درصد افزایش است.

 

شاخص گروه «موادخام طبقه بندی نشده» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣۵١.٧ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴٢.٠ درصد افزایش یافته است.

میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢٧.٣ درصد افزایش است.

 

*** شاخص تورم دامداری سنتی

 

شاخص «دامداری سنتی» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣٩١.٣ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵٧.٨ درصد افزایش یافته است.

میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٢٩.۵ درصد افزایش است.

شاخص گروه «پرورش بز و بزغاله» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣٩٢.۶ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٧٠.٢ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٣٨.۵ درصد افزایش است.

شاخص گروه «پرورش گاو و گوساله سنتی» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣٨۵.۵ است که نسبت به فصل مشابه سال ۶٠.۴ درصد افزایش یافته است.

میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ٣١.٠ درصد افزایش است.

شاخص گروه «گوسفند و بره» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ۴٣٠.١ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٧۵.٨ درصد افزایش یافته است.

میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۴١.٠ درصد افزایش است.

شاخص گروه «سایر محصولات حیوانی» در فصل پاییز سال ١٣٩٧ برابر با ٣۶٢.٢ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٣۵.٩ درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ١۵.۶ درصد افزایش می‌باشد.

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید