کد خبر:98069
پ
کشاورزان خسارت دیده
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی خبر داد

۲۰ هزار میلیارد ریال برای بخشودگی جرائم بانکی کشاورزان خسارت دیده

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی از پرداخت ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار، به منظور بخشودگی سود، کارمزد و جرائم تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه خبر داد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی از پرداخت ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار، به منظور بخشودگی سود، کارمزد و جرائم تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه خبر داد.

 

*** حمایت ۲۰ هزار میلیارد ریالی دولت

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، گفت:

این حمایت ۲۰ هزار میلیارد ریالی دولت، شامل آن دسته کشاورزان خسارت دیده است که در سال زراعی ۹۷-۹۶ دچار حوادث غیرمترقبه شده‌اند و سررسید بدهی آن‌ها، از ۹۶.۷.۱ تا ۹۷.۱۲.۲۹ است.

 

سیدمحمد موسوی، اجرای بند (خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه را یکی از راهکارهای اساسی جبران خسارت ناشی از انواع مخاطرات طبیعی مانند خشکسالی، سرمازدگی، طوفان دانست و اظهار داشت:

 

*** بخشودگی سود، کارمزد و جرایم تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت دیده

 

با پی گیری های مستمر وزیر جهاد کشاورزی و حمایت های وزارت کشور، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی، موضوع بخشودگی سود، کارمزد و جرایم تسهیلات دریافتی این کشاورزان، در ۲۱ آذر ماه امسال به تصویب دولت رسید.

این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی، بار مالی این مصوبه را ۲۰ هزار میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد:

این مبلغ توسط سازمان برنامه و بودجه تضمین شده و توزیع استانی آن با مشارکت وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی انجام شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی در پایان گفت:

پرونده‌های مشمولین این مصوبه باید در کارگروه موضوع بند (خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه که در شهرستان‌ها و مرکب از فرماندار هر شهرستان، مدیر جهاد کشاورزی و مدیر بانک عامل ذی ربط است، بررسی شود و پس از تائید از طریق بانک عامل ذی ربط، بخشودگی سود، کارمزد و جرایم تسهیلاتی خسارت دیدگان انجام شده و اصل تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت دیده نیز به مدت سه سال امهال می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید