کد خبر:98183
پ
آب رسانی
با رأی نمایندگان مجلس؛

۹۶ میلیارد تومان برای آبرسانی روستایی و عشایری اختصاص یافت

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند وجوه دریافتی از نرخ فروش آب بهای شهری، تا سقف نهصد و شصت و پنج میلیارد ریال صرف آبرسانی روستایی و عشایری شود.

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند وجوه دریافتی از نرخ فروش آب بهای شهری، تا سقف نهصد و شصت و پنج میلیارد ریال صرف آبرسانی روستایی و عشایری شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، نمایندگان مجلس  در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۸ با بند (ب) تبصره (۶) لایحه بودجه سال ۹۸ موافقت کردند.

بر اساس این مصوبه، وزارت نیرو از طریق شرکت‌های آبفای شهری سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آب‌بهای ‌شهری، به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب، مبلغ دویست (۲۰۰) ریال از مشترکان آب دریافت و به خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

 

*** مبلغ اختصاص یافته به آبرسانی روستایی و عشایری

 

صد درصد(۱۰۰%) وجوه دریافتی تا سقف نهصد و شصت و پنج میلیارد (۹۶۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از محل حساب مذکور در ردیف معین در بودجه شرکت مزبور صرفاً جهت آبرسانی روستایی و عشایری اختصاص می‌یابد.

بیست‌ درصد (۲۰%) اعتبار مذکور برای آبرسانی شرب عشایری و هشتاد درصد (۸۰%) برای آبرسانی شرب روستایی بر اساس شاخص جمعیت و کمبود آب شرب سالم بین استان‌های کشور در مقاطع سه‌ ماهه از طریق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور توزیع می‌شود تا پس از مبادله موافقتنامه بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها و شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی استان‌ها و یا سازمان امور عشایر ایران هزینه شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، وجوه فوق مشمول مالیات به نرخ صفر است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید