کد خبر:98263
پ
عشایر ایران
سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور:

ژاپن برای عشایر ایران مدرسه می‌سازد

سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور از ساخت مدرسه توسط ژاپنی‌ها، برای عشایر ایران خبر داد.

سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور از ساخت مدرسه توسط ژاپنی‌ها، برای عشایر ایران خبر داد.

 

*** کمک به توسعه و رفاه جوامع روستایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور در این‌باره اظهار‌ کرد:

در اجرای پروژه تامین امنیت انسانی که به صورت اختصارGGP نامیده می‌شود از محل اعتبارات بلاعوض دولت ژاپن و برای اجرای پروژه‌هایی در زمینه توسعه و تامین امنیت انسانی و برحسب نیازهای متفاوت کشورهای در حال توسعه اجرا می‌شود و هدف آن کمک به توسعه و رفاه جوامع روستایی است.

 

*** احداث مدارس شبانه روزی برای عشایر ایران

 

 

محمدرضا سیفی ادامه داد: این پروژه براساس تفاهمنامه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه ژاپن منعقد شده است و دفتر آموزش و پرورش عشایر ایران از سال تحصیلی ۹۴-۹۵ مبالغی را جهت تجهیز، توسعه و احداث مدارس، از این کشور دریافت می‌کند که امسال با توجه به شرایط خاص اقتصادی و اجتماعی مردم در مناطق عشایری استان کرمان که به دلیل خشکسالی‌های اخیر دچار مشکلات فراوان شده‌اند و پراکندگی جمعیت عشایری که امکان دسترسی به مدارس ثابت را ندارند، ۶ دبستان عشایری سه کلاسه با بتن پیش ساخته از صفر و صد یعنی به صورت یک مدرسه کامل و تجهیز یک مدرسه شبانه روزی عشایری احداث خواهد شد و قرارداد آن توسط سفیر کشور ژاپن “میتسوگو سایتو” امضا شد.

 

به گفته سیفی این کلاس‌های پیش ساخته یا کانکس‌ مجهز به سرویس بهداشتی، امکانات گرمایشی و سرمایشی نیز هست در فهرج، ریگان، رابر، جیرفت، بافت، ارزوئیه، سیرجان، عنبرآباد به صورت ثابت و پیش ساخته ایجاد می‌شود.

 وی بیان کرد: این مدارس چون پیش ساخته است، امکان جابه‌جایی از نقطه‌ای به نقطه دیگر را دارد که هم امکان نصب سیستم گرمایشی و سرمایشی داشته باشد هم بخاطر شرایط منطقه ضد زلزله باشد.

 

*** مبلغ تخصیص یافته برای ساخت مدارس

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر ایران در پایان گفت:

این نوع کانکس‌های احداثی تا قبل از مهر امسال تحویل آموزش و پرورش استان کرمان خواهد شد که جمعا پذیرای ۳۶۶ دانش‌آموز چند پایه عشایری در مناطق مختلف استان است مبلغ تخصیص یافته توسط کشور ژاپن در این پروژه ۸۰ هزار یورو است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید