کد خبر:98296
پ
فاقد تصویر شاخص

برگزاری نوروزگاه در روستاهای نهاوند

نوروزگاه در روستاهای  ملوسان، گنبد کبود، فارسبان، کنگاور کهنه سراب‌های گیان و گاماسیاب و همچنین تپه تاریخی باباقاسم و بام تفریحی نهاوند برگزار می‌شود.   به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس اداره میراث فرهنگی نهاوند در جلسه هماهنگی اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری نوروز ۹۸ اظهار داشت:  نوروز فرصتی مجدد برای معرفی شهرستان نهاوند است. محسن […]

نوروزگاه در روستاهای  ملوسان، گنبد کبود، فارسبان، کنگاور کهنه سراب‌های گیان و گاماسیاب و همچنین تپه تاریخی باباقاسم و بام تفریحی نهاوند برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس اداره میراث فرهنگی نهاوند در جلسه هماهنگی اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری نوروز ۹۸ اظهار داشت:

 نوروز فرصتی مجدد برای معرفی شهرستان نهاوند است.

محسن جانجان تصریح کرد: معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری شهرستان نهاوند در قالب شیوه‌های نوین و جذاب یکی از ضرورت‌های گردشگری نهاوند محسوب می‌شود.

 

*** رویکرد همدان ۲۰۱۸ حفظ شود

 

جانجان با اشاره به تأکیدات استاندار همدان در راستای حفظ رویکرد همدان ۲۰۱۸ در برنامه‌های گردشگری شهرستان‌ها، افزود:

در ایام عادی سال هر منطقه گردشگری یک فرصت برای به نمایش گذاشتن توانمندی‌های گردشگری خود را دارد اما شهرستان نهاوند با توجه برگزاری همایش ملی گردشگری و همچنین بحث همدان ۲۰۱۸ تاکنون فرصت‌های مناسبی برای معرفی داشته است.

وی عنوان کرد: خوشبختانه این شهرستان در طول سال گذشته در بحث اجرای نوروزگاه‌ها با حمایت‌های اصحاب رسانه، بخشداران، شورای اسلامی روستاها و دهیاران گامی مؤثر در راستای معرفی ظرفیت‌های گردشگری برداشته ‌شده است.

 

*** نقشه­های گردشگری شهرستان آماده هستند

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند بیان کرد: در بحث تهیه بروشور و نقشه‌های گردشگری برای گردشگران نیز اقدامات لازم انجام‌ شده و در حال حاضر با مشخصات لازم برای توزیع آماده هستند.

جانجان گفت: در این نقشه، اماکن تفریحی، گردشگری، موزه‌ها و اماکن خدماتی و رفاهی مشخص ‌شده تا گردشگران به ‌راحتی بتوانند از خدمات ارائه‌ شده در شهرستان بهره‌مند شوند.

 

*** نوروزگاه در روستاهای نهاوند برگزار می­شود

 

محسن جانجان با اشاره به اینکه نهاوند با برپایی هشت نوروزگاه آماده استقبال از گردشگران نوروزی می‌شود، تاکید کرد: این برنامه از سوم تا ۱۲ فروردین‌ماه در اماکن گردشگری چون روستاها و مناطق گردشگری ملوسان، گنبد کبود سراب‌های گیان، گاماسیاب، فارسبان، کنگاور کهنه و همچنین تپه تاریخی باباقاسم، بام تفریحی نهاوند، برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: این برنامه در قالب برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی، شاهنامه‌خوانی، اجرای نمایش و بازی‌های بومی محلی، طبخ آش‌های محلی شهرستان و غیره اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: برنامه استقبال از نوروز نیز روز اول فروردین ساعت ۱۱ صبح با حضور مسئولین، مردم، هنرمندان و نوازندگان محلی در شهرستان برگزار می‌شود.

 

*** شهرستان نهاوند آماده استقبال از گردشگران نوروزی است

 

جانجان افزود: شهرستان نهاوند با دارا بودن ۱۳ چشمه سراب طبیعی بکر و کم ‌نظیر و همچنین وجود ۲۶۴ اثر تاریخی ملموس و غیرملموس در شهرستان آماده استقبال از گردشگران نوروزی است.

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس اداره میراث فرهنگی نهاوند در پایان با اشاره به اینکه نهاوند در طول سال‌های اخیر مورد توجه مسئولین ارشد کشور و استان قرار گرفته است، عنوان کرد:

در تلاش هستیم با همکاری اعضای ستاد تسهیلات سفر و همچنین اصحاب رسانه شهرستان در راستای معرفی ظرفیت‌های نهاوند بیش‌از پیش قدمی مثبت برداریم.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

کلید مقابل را فعال کنید