کد خبر:99312
پ
سپاه پاسداران
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

واکنش‌ها به قرارگرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی (بروزرسانی)

قرارگرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی واکنش‌های مختلف و متعددی را به همراه داشته است.

قرارگرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی واکنش‌های مختلف و متعددی را به همراه داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا به نقل از خبرگزاری سروش، رئیس‌جمهور آمریکا در یک اقدام غیر قانونی بیانیه‌ای درباره قرارگرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی امضا کرد که واکنش‌های مختلفی را در پی داشته است.

در ادامه می‌توانید واکنش‌ها و اخبار لحظه‌ای مرتبط با این خبر را مشاهده فرمایید.

 

 

۱۳۹۸/۰۱/۲۱

 

*** دبیر شورای نگهبان قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی را اقدامی نابخردانه دانست

 

وی اقدام رئیس‌جمهور آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی را نابخردانه توصیف کرد و گفت:

این اقدام احمقانه صد در صد به نفع این نهاد انقلابی خواهد شد و به همین میزان به ضرر آمریکایی‌ها؛ چرا که محبوبیت این نیروی فداکار از بدو تاسیس به دست امام راحل تا کنون به این حد در سطح عالی نبوده است.

جنتی با اشاره به حجم زیاد تقدیر و تشکر از سپاه پاسداران و اقدام نمادین و معنادار نمایندگان مردم در خانه ملت در پوشیدن لباس مقدس پاسداری گفت:

مجلس شورای اسلامی هم باید در اقدامی متقابل قوانینی علیه آمریکا به عنوان بزرگترین تروریست دولتی و حامی تروریست در جهان تصویب کند.

دبیر شورای نگهبان در پایان با بیان اینکه با این اقدام دیوانه‌وار رئیس‌جمهور آمریکا نفرت از آنها در میان ملت‌ها بیشتر خواهد شد، درباره دیگر حماقت دولتمردان آمریکایی در الحاق منطقه جولان سوریه به رژیم غاصب صهیونیستی تاکید کرد:

مالیکت مردم سوریه بر این منطقه مسلم و غیر قابل انکار است و قطعا نتیجه حماقت‌های مکرر دولتمردان آمریکایی عبرت تاریخ خواهد شد.

 

*** محمود واعظی در واکنش به اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران این اقدام را خلاف رویه‌های حقوقی بین‌‌المللی دانست

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی از سوی دولت ایالات متحده آمریکا، تصریح کرد:

اقدام شرم‌آور و ننگین آمریکا در تروریستی خواندن چنین نیروی ضد تروریستی مقتدری که در عین حال بخش مهمی از نیروی مسلح یک کشور مستقل عضو سازمان ملل است، هیچ مشروعیتی ندارد و خلاف رویه‌های حقوقی بین‌المللی است.

ایالات متحده با این اقدام بیش از گذشته نشان داد که خود از حامیان اصلی تروریسم در منطقه و جهان است.

محمود واعظی در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت:

«سوم شعبان ولادت سرور و سالار شهیدان، امام حسین علیه السلام و روز پاسدار بر همه مردم ایران به خصوص پاسداران جان بر کف انقلاب اسلامی که از نخستین روزهای انقلاب، در طول هشت سال دفاع مقدس و سال‌های اخیر در مبارزه با تروریست‌های داعشی دلاورانه از میهن و ملت و منطقه دفاع کردند، مبارک باد.

امام حسین (ع) مظهر ایستادگی و مبارزه با ظلم و ستم بود و بی‌شک نامگذاری روز میلاد این امام بزرگ، به نام روز پاسدار، پیام روشنی دارد به همه بدخواهانی که در صف ظالمان ایستاده‌اند.

 

*** سپاه پاسداران؛ در صف اول مبارزه با تروریسم

 

سپاه پاسداران همواره در صف اول مبارزه با تروریسم و خود نیز یکی از قربانیان جنایات تروریست‌های کوردل بوده است.

اقدام شرم‌آور و ننگین آمریکا در تروریستی خواندن چنین نیروی ضد تروریستی مقتدری که در عین حال بخش مهمی از نیروی مسلح یک کشور مستقل عضو سازمان ملل است، هیچ مشروعیتی ندارد و خلاف رویه‌های حقوقی بین‌المللی است.

ایالات متحده با این اقدام بیش از گذشته نشان داد که خود از حامیان اصلی تروریسم در منطقه و جهان است.»

 

*** تشکر وزیر امور‌خارجه آمریکا از رئیس‌جمهور مصر برای مقابله با ایران

 

به نقل از سایت وزارت امور‌خارجه آمریکا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته در دیدارش با عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر، از وی برای آنچه که «تلاش‌هایش به منظور افزایش صلح و ثبات در منطقه، شامل مقابله با تروریسم و نفوذ بدخواهانه نظام ایران» عنوان می‌شد، تقدیر و تشکر کرد.

 

*** وزیر کشور؛ پایبند نبودن رژیم تروریستی آمریکا به هیچ قاعده، منشور و تعهد بین‌المللی

 

وزیرکشور با تاکید بر این‌که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لحاظ ساختاری یکی از ارکان نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران است و از لحاظ اعتقادی حضوری فعال، بانشاط و روحیه‌افزا در قلوب مردم ایران و منطقه دارد، افزود:

ایالات متحده تروریستی برای منافع چپاولگرانه خود و اعمال نظمی جدید مبتنی بر غلبه طاغوت، باطل و قلدری بر تمامی جهان از هیچ تلاشی فروگذار نیست و با تعدی به یکی از ارکان نظامی و دفاعی کشور ناخواسته تفوق و برتری جمهوری اسلامی ایران در منطقه را اثبات کرد.

 
*** پیروزی مردم در مقاومت و ایستادگی

 

رئیس شورای امنیت کشور، واقعیت هرگونه تغییر و تحول در مناسبات منطقه، بدون نظر جمهوری اسلامی ایران را در این تصمیم دولت تروریستی آمریکا مهم توصیف کرد و گفت:

علت عصبانیت و خشم غیرعقلانی این دولت تروریستی و رژیم‌های غاصب و فرتوت مزدورش از مردم ایران به‌واسطه پیروزی این مردم در مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌های نظام اهریمنی سلطه است و به همین دلیل با اقدامی که از پیش شکست خورده است، بار دیگر اوج عداوت خود با ایرانیان را نمایان ساختند.

 

*** عزیزان سپاهی در صحنه‌های امدادرسانی

 

قائم‌مقام رئیس شورای عالی مدیریت بحران حضور تمامی دلاورمردان نظامی و انتظامی از جمله پاسداران سپاهی در تمامی عرصه‌های مردمی را، ستودنی و تأثیرگذار دانست و گفت:

بحران فراگیر سیل که بسیاری از نقاط کشور را درگیر و متأثر از خود کرده است، نشان داد که دلاورمردان نظامی جمهوری اسلامی ایران در مواقع حساس و بحرانی که مردم به کمک نیاز دارند، بدون توجه به ساختارهای سازمانی خود خالصانه و متواضعانه به خدمت مردم می‌پردازند و حضور عزیزان سپاهی در صحنه‌های امدادرسانی بر شدت خشم دولتمردان آمریکایی افزوده است.

اما با هوشیاری، همبستگی و وحدت ملت ایران اعم از مردم و خدمتگزاران در عرصه‌های اجرایی، نظامی و انتظامی شاهد شکست مفتضحانه دیگری برای آمریکا خواهیم بود.

 

 

۱۳۹۸/۰۱/۲۰

 

*** رهبر معظم انقلاب اسلامی در واکنش به اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران

 

در شب ولادت با سعادت حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و به‌مناسبت روز پاسدار، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از پاسداران و خانواده‌های آنان، علت خصومت آمریکایی‌ها با سپاه پاسداران را پیشگامی آن در دفاع از کشور و انقلاب خواندند و خاطرنشان کردند:

آمریکا و دشمنان نادان چهل سال است که هر چه در توان داشتند علیه جمهوری اسلامی به کار بستند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند و امروز دست انقلاب و نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است.

 

*** سپاه؛ یک دستگاه برجسته و در خط مقدم مواجهه با دشمن در میادین گوناگون

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای، سپاه را یک دستگاه برجسته و در خط مقدم مواجهه با دشمن در میادین گوناگون برشمردند و گفتند:

سپاه هم در میدان عملیاتی و مقابله با دشمن در مرزها و حتی چند هزار کیلومتر دورتر در اطراف حرم حضرت زینب(س) پیشقدم است و هم در میدان مقابله سیاسی با دشمن.

رهبر انقلاب اسلامی کینه آمریکایی‌ها از سپاه را ناشی از همین مسئله دانستند و افزودند:

آمریکایی‌ها به خیال خود علیه سپاه پاسداران و در واقع علیه انقلاب و ایران نقشه می‌کشند و گربه‌رقصانی می‌کنند، البته این خباثت‌ها به جایی نخواهد رسید و با برگشتن کید و فریب آنها به خودشان، دشمنان جمهوری اسلامی مانند ترامپ و احمق‌های دور و بر نظام حاکمه آمریکا در حال حرکت به سمت حضیض هستند.

 

 

*** توطئه علیه جمهوری اسلامی

 

ایشان چهل سال توطئه علیه جمهوری اسلامی و در عین حال پیشرفت انقلاب را نشانه ناتوانی آمریکایی‌ها در متوقف کردن حرکت ملت ایران دانستند و گفتند:

دشمنان ایرانِ عزیز، چهل سال است که انواع فشارهای سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی فراگیر را علیه ملت اِعمال کردند اما حتی آن روز که جمهوری اسلامی تازه‌کار بود، نتوانستند هیچ غلطی بکنند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به دست برتر جمهوری اسلامی ایران در منطقه، افزودند:

بر خلاف تصور دشمنان، عزت و قدرت امروز نظام اسلامی ناشی از بمب اتم نیست، چرا که ما از ابتدا تأکید کردیم سلاح هسته‌ای بر خلاف مبانی دینی ما است و به آن نیازی نداریم، بنابراین اقتدار و عزت امروز ملت ایران در چشم دنیای اسلام، به خاطر ایستادگی، فداکاری و بصیرت مردم است.

رهبر انقلاب اسلامی، لازمه استمرار این حرکت پر افتخار را شناخت وظیفه و عمل به آن دانستند و گفتند:

بدون تردید انقلاب به پیش خواهد رفت، اما همگان از آحاد مردم و بویژه جوانان تا سپاه پاسداران و کلیه نیروهای مسلح و دستگاه‌های دولتی باید نقش خود را در این حرکت تشخیص دهند و با الگوگیری از عمل مؤمنانه اولیاء الهی همچون امام بزرگوار، برای خدا و در راه خدا به وظایف خود عمل کنند.

 

*** واکنش محسن رضایی به تروریستی خواندن سپاه پاسداران

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توئیتر نوشت:

آقای ترامپ، با این حساب به ناوهایت بگو از کنار قایق‌های سپاه‌پاسداران عبور نکنند.

رئیس‌جمهور آمریکا در اقدامی غیر قانونی در بیانیه‌ای سپاه‌پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه تروریستی قرار داد.

دونالد ترامپ در این بیانیه آورده است:

امروز به طور رسمی برنامه دولتم برای تروریستی اعلام کردن نیروهای سپاه‌پاسداران ایران از جمله نیروهای قدس را ذیل بند ۲۱۹ قانون مهاجرت و تابعیت اعلام می‌کنم.

این گام بی‌مانند نشان‌گر آن است که ایران نه‌تنها یکی از حامیان اصلی تروریسم است، بلکه فعالیت‌هایی که سپاه‌پاسداران در آن دخیل است، تروریسم را ترویج و حمایت مالی می‌کند.

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران وسیله اصلی این کشور برای اعمال و حمایت از کمپین جهانی تروریسم است.

 

 
*** دو فوریت طرح تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا تصویب شد

 

در جلسه علنی مجلس نوبت عصر امروز (سه‌شنبه) دو فوریت طرح‌تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا مورد بررسی قرار گرفت که نمایندگان با ۱۸۹ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۱ رأی ممتنع از مجموع ۱۰۸ نماینده حاضر در مجلس با این دو فوریت موافقت کردند و بعد از تصویب فریاد «مرگ بر آمریکا» را سر دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از تصویب این فوریت گفت که کمیسیون امنیت ملی این طرح را مورد بررسی قرار دهد و طرح سه فوریتی دیگری که در این رابطه وجود دارد را در آن ادغام کند.

*** بهرام قاسمی؛ ادعای دوستی مقامات آمریکایی ، آغشته به تهمت، تهدید و تحریم است

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در سالروز قطع روابط سیاسی و بازرگانی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی با اشاره به عدم توجه آمریکا به واقعیت‌های ایران و استمرار اقدامات خصمانه آنها علیه مردم ملت ایران نوشت:

آیا نباید برای دیدن واقعیت‌های ایران، گوش آمریکا چشم شود.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

‎ «آینه‌ام آینه‌ام، مرد مقالات نه‌ام / دیده شود حال من ار، چشم شود گوش شما»

مگر می‌شود از پل‌های رابطه سخن گفت و تمامی پل‌های پس و پیش رو را ویران کرد.

رؤسای جمهور آمریکا تقریباً همه و هر کدام به زبان و لسانی گونه‌گون و با ادبیاتی همسان یا ناهمسان از پل‌های رابطه با مردم ایران سخن گفته‌اند اما در پس این نقاب دروغین، نه تنها گامی برای ترمیم بی‌اعتمادی تاریخی و پل‌های فرو ریخته رابطه برنداشتند، بلکه کوره راه‌های احتمالی تفاهم میان دو ملت را مسدود و در موارد پر شماری راه تخریب، تحریم و تهدید برگزیدند.

 

*** ادعای دوستی مقامات آمریکایی با مردم ایران

 

آنها در حالی از گفتگو و مذاکره سخن گفتند و می‌گویند که به رغم ادعاهای بسیار و ژست‌های دموکرات مآبانه در مقابل دگردیسی مردمی و خواسته‌های استقلال طلبانه مردم ایران ایستادند و یک‎سویه و از سر ترس و عجز روابط سیاسی و بازرگانی خود را با جمهوری اسلامی قطع کردند.

ایران روابط سیاسی و بازرگانی خود را با هیچ کشوری به جز رژیم نژادپرست صهیونیستی و کشور آفریقای جنوبی (که آن زمان گرفتار سرپنجه‌های خونین و تبعیض آپارتاید بود) قطع نکرد.

این در حالی بود که هنوز خاطرات و خطرات تلخ کودتای ۲۸ مرداد بس تازه، دردناک و آزار دهنده بود.

آمریکایی‌ها به روایت تمامی مورخین اصیل و روایت گران صدیق تاریخ معاصر، بزرگترین متحد و پشتیبان سیستم ضد مردمی ایران بودند، به رغم نمایش همراهی با مردم ایران، یک دولت منتخب را سرنگون کردند و به جای تلاش برای جبران گذشته و تسکین آلام مردم ایران، به پیمودن مسیرهای سوداگرانه و تلاش برای تحکیم و باز آوری استبداد گذشته و از کف وانهاده خود لجاجت ورزیدند و می‌ورزند.

 

 

*** دوستی مقامات آمریکایی با مردم ایران، آغشته به تهمت، تهدید و تحریم

 

ادعای دوستی مقامات آمریکایی با مردم ایران آغشته به تهمت، تهدید و تحریم است.

در طول ۳۹ سال سیل تهمت و افترا و تحریم است که بر سر ملت مستقل و عزتمند ایران می‌بارد و درست بعد از این همه سال در چنین ایامی و در سالمرگ آن روابط ظالمانه بشکسته از سنگ کینه و نفرت آنان از قیام مردمی آزاده، امروز در اقدامی ناپسند و باز از سر عصبیت ناشی از شکست تروریست‌های دست آموز خود در منطقه اقدام به تحریم بخش مهمی از حاکمیت، دولت و سلحشوران حافظ کیان و اقتدار ایران که جانانه در برابر تروریسم خود ساخته آنان ایستاد و آنها را به خفت منکوب اراده پولادینش کرد گامی دیگر از سر ترس و نفرت و کینه‌های دیرینه‌اش برداشت و درست به همین روز و بدین هنگام آن قدیس نمای تهی مایه و پر گو «برایان هوک» ناشیانه باز سخن از آرزوهای نیک برای ایرانیان و علاقه آمریکا به داشتن رابطه با ایران گفت، بس فریبکارانه و چه ریا کارانه، و بدین گونه است که فرزانگانی تیز بین این پرسش را باز مطرح می‌کنند که آیا نباید برای دیدن واقعیت‌های ایران گوش آمریکا چشم شود؟

 

*** واکنش رئیس‌جمهور به اقدام آمریکا علیه سپاه

 

رئیس‌جمهور با اشاره به افزایش محبوبیت سپاه در قلب مردم ایران و منطقه، مبارزه با تروریست‌ها را بزرگ‌ترین اقدام سپاه پاسداران دانست.

رئیس‌جمهور در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای که صبح امروز (سه‌شنبه) در سالن اجلاس سران برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت:

حضرت اباعبدالله حسین (ع) فرهنگ ایستادگی، شهامت و شهادت را به ما یاد دادند که جا دارد این ولادت با سعادت را به تمام ملت ایران و مسلمانان جهان تبریک بگوییم.

امروز روز میلاد آن آزادمرد و بزرگ مردی است که راه ایستادگی در برابر ظلم و ستم و قدرت‌هایی که می‌خواهند ملت‌های جهان را زیر سلطه خود درآورند، را به ما آموخت.

او به ما یاد داد که چگونه در صحنه زندگی بتوانیم آمر به نیکی‌ها، خوبی‌ها و ناهی از پستی‌ها و زشتی‌ها باشیم.

حسن روحانی افزود: این راه امام حسین (ع) است. خوشنودی ما آنجایی است که ما خوشنودی حق را شاهد بوده و ببینیم.

می‌دانیم که در برابر صبر و مقاومت و ایستادگی، خداوند به وعده اش عمل خواهد کرد و اجر صابرین را خواهد داد.

 

 

*** سپاه پاسداران در رأس ایستادگی برابر تروریسم

 

روحانی همچنین بیان داشت: در آن زمان ما نیاز داشتیم به یک نیروی مؤمن، ایثارگر و فداکاری که در برابر تروریسم بایستد و در مقابل آنها ایستادگی کند و امنیت را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

در رأس این حرکت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. آن روزی که در خانه‌های تیمی در تهران و در دیگر شهرها، گروهک‌های چپ با نام‌های مختلف که انسان‌های بی گناه را ترور کرده بودند دستگیر می‌شدند و به دست عدالت سپرده می‌شدند، چه کسانی بودند که فداکاری می‌کردند، به خانه‌های تیمی می‌شتافتند، کشته می‌شدند و جان می‌دادند و تروریست‌ها را منهدم می‌کردند و به دستگاه قضا می‌سپردند؟ در رأس همه آنها باز هم سپاه پاسداران بود.

 

*** مبارزه با تروریسم، بزرگ‌ترین اقدام سپاه پاسداران

 

وی ادامه داد: سپاه پاسداران از روز تأسیس تا به امروز یکی از بزرگترین اقداماتش مبارزه با تروریست بوده است و در این راه هزاران شهید داده است و آخرین شهدای این نهاد انقلابی در جاده خاش به زاهدان بود.

این شهیدان به دست کسانی به شهادت رسیدند که توسط آمریکا و اذناب آن در منطقه تغذیه و حمایت می‌شوند.

چه کسانی در دنیای امروز تروریست را تقویت و تشویق می‌کنند و از داعش به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهدافشان استفاده می‌کنند؟ هنوز هم آمریکایی‌ها حاضر نیستند علیه داعش بجنگند و به سران آنها پناه می‌دهند و حاضر نیستند مناطق اسکان سران این گروه‌های تروریستی را به دولت‌های منطقه اعلام کنند.

 

*** استقبال وزارت امور خارجه عربستان از تروریستی خواندن سپاه پاسداران

 

یک منبع مسئول در وزارت امور خارجه عربستان سعودی از اقدام اخیر ضد ایرانی دولت آمریکا استقبال کرد.

وزارت خارجه عربستان با اشاره به گنجاندن نام سپاه‌پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی از سوی واشنگتن مدعی شد:

این اقدامی مثبت و کاربردی در راستای تلاش برای مبارزه با تروریسم محسوب می‌شود.

این وزارتخانه در راستای تلاش برای سرپوش گذاشتن بر نقش عربستان سعودی در حمایت مالی و تبلیغاتی از گروه‌های تروریستی در منطقه مدعی شد:

جامعه جهانی باید موضع قاطعی را برای مقابله با نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در از بین بردن امنیت و صلح جهانی اتخاذ کند.

روز گذشته ایالات متحده آمریکا در اقدامی خصمانه سپاه‌پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست تروریسم قرار داد.

 

 

*** طرح دو فوریتی تقویت جایگاه سپاه پاسداران برابر آمریکا

 

۲۰۰نماینده مجلس شورای اسلامی با امضای طرح فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خواستار تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر آمریکا شدند.

متن کامل طرح دو فوریتی تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر آمریکا که به امضای بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی رسیده است به شرح زیر است:

ماده واحده: به منظور اقدام متقابل در برابر تصمیمات و اقدامات ایالات متحده آمریکا در تضعیف صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی و از آنجا که این رژیم برخلاف اصول مسلم حقوق بین‌المللی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که به عنوان نیروی رسمی نظامی کشور ایران شناخته می‌شود به عنوان نیروی تروریستی معرفی نموده است به موجب این قانون کلیه نیروهای نظامی امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا که در غرب آسیا فعالیت می‌کنند و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به نمایندگی از آنها در منطقه غرب آسیا و … فعالیت می‌کنند تروریست اعلام می‌شوند و هرگونه کمک مالی، فنی، آموزشی، خدماتی و تدارکاتی و غیر آن به این دسته از نیروها از نظر این قانون معاونت در اقدامات تروریستی به حساب می‌آید.

۱_ دولت جمهوری اسلامی ایران بر اساس این قانون و نیروهای مسلح پس از اذن رهبری موظفند در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی عند الزوم در برابر اقدامات تروریستی نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای تروریستی مذکور در این قانون که در منطقه غرب آسیا و … فعالیت می‌کنند و منافع جمهوری اسلامی ایران را به مخاطره می‌اندازند اقدامات متقابل و قاطع به عمل آورند.

۲_ دولت جمهوری اسلامی ایران بر اساس این قانون و نیروهای مسلح پس از اذن رهبری موظفند در زمان لازم به گونه‌ای عمل کنند که نیروهای آمریکایی و سایر تروریست‌ها نتوانند از توان و امکانات موجود علیه منافع جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

۳_ دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است با استفاده از ظرفیت‌های حقوقی و سیاسی و دیپلماتیک خود بهره‌مندی نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای تروریستی موضوع این قانون را از تأسیسات، تجهیزات، منابع مالی و دیگر کمک‌های احتمالی کشورهای منطقه به حداقل ممکن برساند.
۴_ دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق مراودات دوجانبه و چندجانبه با کشورها و رایزنی با مجامع و نهادها و سازمان‌های بین‌المللی از حداکثر توان خود برای بی‌اثر کردن اقدام آمریکا در معرفی نیروی رسمی نظامی ایران به عنوان گروه تروریستی استفاده کند.
 

 

*** واکنش معاون اول رئیس‌جمهور در اقدام دونالد ترامپ در قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی

 

معاون اول رئیس‌جمهور در اطلاعیه‌ای با یادآوری کارنامه افتخارآمیز سپاه در مقابله با اشکال مختلف تروریسم در منطقه، بیان کرد:

دولت با اتکای به قدرت اتحاد و همبستگی ملی و مقاومت در برابر هرگونه زیاده خواهی نخواهد گذاشت که تروریسم مورد حمایت دولت آمریکا و رژیم اشغالگر قدس منافع ملی و امنیت منطقه را مجدداً مورد تهدید قرار دهد.

متن اطلاعیه اسحاق جهانگیری به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دولت دونالد ترامپ با قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی دست به اقدامی بی‌سابقه، نابخردانه و بحران زا در عرصه سیاست و حقوق بین الملل زد.

این اقدام غیر قانونی و بی‌منطق، نمونه جدید دشمنی آشکار دولت آمریکا با نظام جمهوری اسلامی و ایران مقتدر و در امتداد جنگ اقتصادی و تحریمی است که آن دولت پیمان شکن علیه ملت و دولت ما از سال پیش سازمان داده است.

 
*** کارنامه موفق سپاه پاسداران در مقابله با اشکال مختلف تروریسم

 

کارنامه موفق و افتخار آمیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با اشکال مختلف تروریسم در منطقه که منجر به شکست تروریسم سازمان یافته و خطربار داعش شد، نشانه آشکار تمایل و تلاش جمهوری اسلامی ایران به برقراری امنیت، صلح و ثبات همه جانبه و همزیستی در جهان عاری از خشنونت و تروریسم است.

دولت با اقتدار و تدبیر همین راه را همچنان ادامه خواهد داد و با اتکای به قدرت اتحاد و همبستگی ملی و مقاومت در برابر هر گونه زیاده خواهی نخواهد گذاشت که تروریسم مورد حمایت دولت آمریکا و رژیم اشغالگر قدس منافع ملی و امنیت منطقه را مجدداً مورد تهدید قرار دهد.

همچنین لازم می‌دانم میلاد فرخنده امام حسین (ع) ‌و روز پاسدار را به عموم ملت ایران به ویژه تمامی پاسداران عزیز انقلاب اسلامی تبریک بگویم و از خداوند بزرگ توفیق همه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در دفاع از کیان انقلاب اسلامی و ایران عزیز مسألت دارم.

 

*** پست صفحه اینستاگرامی رهبر انقلاب به‌ مناسبت روز پاسدار

 

صفحه‌ اینستاگرامی منتسب به رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز پاسدار ، عکسی از تجلیل رهبر انقلاب از یک جانباز را منتشر کرد.

متن پست اینستاگرامی منتشر شده در صفحه khamenei_ir به شرح زیر است:

رهبر انقلاب: سپاه پاسدار انقلاب است.

عکس: تجلیل رهبر انقلاب از یک رزمنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در نبرد با تروریست‌های جنایتکار به درجه رفیع جانبازی نائل آمده است.

 

 

 

*** جمعی از نمایندگان مجلس در واکنش اقدام آمریکا علیه سپاه

 

جمعی از نمایندگان مجلس با لباس سپاه پاسداران در جلسه علنی مجلس حضور یافتند.

در پی قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا، رئیس مجلس و جمعی از نمایندگان صبح امروز (سه‌شنبه) با لباس سپاه در جلسه علنی مجلس حضور یافتند.

 

 

*** واکنش سخنگوی شورای نگهبان به تروریستی خواندن سپاه پاسداران از سوی آمریکا

 

عباسعلی کدخدایی در یادداشتی در فضای مجازی به اقدام ترامپ ضد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واکنش نشان داد و تاکید کرد:

دولت آمریکا با ارتکاب جنایاتی بیشمار در اکثر نقاط جهان، چگونه صلاحیت دارد نهاد بر آمده از قانون اساسی یک کشور را تروریست بخواند؟

بهتر است آقای ترامپ پاسخگوی جنایات آمریکا در ویتنام، فلسطین، سوریه، یمن و… باشد.

 

 
*** وزیر اطلاعات در واکنش به تروریست خواندن سپاه پاسداران

 

وزیر اطلاعات ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و روز پاسدار، اقدام آمریکا در خصوص قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی را محکوم و اعلام کرد:

این اقدام آمریکا نشانگر عمق کینه و دشمنی با انقلاب اسلامی و مردم انقلابی ایران است.

 

 

*** بی اثر بودن اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران

 

رئیس شورای هماهنگی اطلاعاتی کشور با بی اثر دانستن این گونه اقدمات خصمانه دشمن گفت:

جامعه اطلاعاتی ایران با وحدت و همدلی همواره توطئه‌های مختلف دشمن را خنثی می‌کند و این بار هم به توفیق الهی و به مدد ائمه اطهار (ع)، توجه حضرت ولیعصر (عج)، تحت فرماندهی معظم کل قوا و همکاری مردم عزیز کشور این ترفند را خنثی و دشمن را ناکام می‌گذارد.

 

۱۳۹۸/۰۱/۱۹

 

*** تروریستی اعلام کردن نیروهای سپاه پاسداران ایران توسط آمریکا

 

به گزارش خبرگزاری روستا به نقل از خبرگزاری سروش، رئیس‌جمهور آمریکا در یک اقدام غیر قانونی عصر امروز بیانیه‌ای را در این باره امضا کرد.

ترامپ در این بیانیه آورده است:

امروز به طور رسمی برنامه دولتم برای تروریستی اعلام کردن نیروهای سپاه پاسداران ایران از جمله نیروهای قدس را ذیل بند ۲۱۹ قانون مهاجرت و تابعیت اعلام می‌کنم.

این گام بی‌مانند نشان‌گر آن است که ایران نه‌تنها یکی از حامیان اصلی تروریسم است بلکه فعالیت‌هایی که سپاه‌پاسداران در آن دخیل است، تروریسم را ترویج و حمایت مالی می‌کند.

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران وسیله اصلی این کشور برای اعمال و حمایت از کمپین جهانی تروریسم است. 

 

 

 

*** پمپئو ؛ اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران پیام روشنی به قاسم سلیمانی

 

وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری که لحظاتی بعد از اعلام خبر قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا برگزار شد، ضمن بیان اتهامات متعدد علیه ایران در پاسخ به اینکه پیامدهای چنین تصمیمی برای نیروهای آمریکایی چه خواهد بود به علاوه اینکه سپاه ایران با حزب‌الله لبنان ارتباط خوبی دارد، گفت:

من در سفر اخیر خود به بیروت برای رهبران لبنان از جمله رئیس پارلمان این کشور روشن کردم که آمریکا به نفوذ حزب‌الله در این کشور به دیده اغماض نگاه نمی‌کند و این نفوذ را به نفع مردم لبنان نمی‌دانیم.

این اولین بار است که کاخ سفید در اقدامی غیر قانونی نیروهای مسلح رسمی یک کشور خارجی را به عنوان سازمان تروریستی معرفی می‌کند.

پیش‌تر هم در آمریکا و هم در ایران نسبت به چنین اقدامی از سوی کاخ سفید هشدار داده شده بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران در این باره گفته است: اگر آمریکایی‌ها چنین حماقتی مرتکب شوند ارتش و نیروهای امنیتی آمریکا در منطقه غرب آسیا، دیگر آرامش امروز را نخواهند داشت.

پمپئو در پاسخ به اینکه تصمیم آمریکا چه تبعاتی برای نیروهای آمریکایی در منطقه خواهد داشت، اظهار کرد:

من دیدم محمدجواد ظریف حرف‌های زیادی در این رابطه زده است.

ما به طور خصوصی و بین‌المللی پیام خود را به ایران داده‌ایم که هرگونه تهدید و حمله به آمریکا باید عمیقاً مورد تفکر قرار گیرد و چندین بار به این تصمیمی فکر شود.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به اینکه شما سپاه را در کنار داعش و القاعده قرار داده‌اید و نتانیاهو اعلام کرده است قسمت‌هایی از غزه را به سرزمین‌های اشغالی ملزم می‌کند، اینها آیا واکنش‌های شدیدی را از سوی ایران در بر ندارد، گفت:

در این باره نظری ندارم و ترجیح می‌دهم وزارت دفاع در این باره اظهار نظر کند.

پمپئو در پاسخ به اینکه قرار دادن نام سپاه پاسداران ایران در لیست سازمان‌های تروریستی چه عواقبی برای تجارت اتحادیه اروپا خواهد داشت، هم ادعا کرد:

ما می‌خواهیم ایران مثل یک کشور عادی رفتار کند. ما ۱۲ مورد را برای ایران شرح دادیم که چه اقداماتی را برای عادی شدن باید انجام دهد و قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی در همین راستا است.

ما از ایران می‌خواهیم شلیک موشک به سمت عربستان را قطع کند و جان آمریکایی‌ها را به خطر نیندازد.

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد: اگر شما وکیل یک نهاد اروپایی باشید خطرات زیادی را در رابطه با سپاه پاسداران ایران خواهید دید چراکه این نهاد بخشی از بنیه اقتصادی ایران است البته مشکل است بخش‌های مختلف دخالت سپاه پاسداران در اقتصاد را مشخص کرد چراکه این پیوند بسیار عمیق است.

پمپئو گفت: در عین حال ما در رابطه با رویکرد کشورهای دیگر به این تصمیم آمریکا و برخورد با سپاه پاسداران ایران در زمان خود تصمیم می‌گیریم ولی کاملاً روشن است که هرگونه معامله با ایران چه خطراتی دارد.

 

 

*** واکنش و بیانیه شورایعالی امنیت ملی به قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی

 

شورایعالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدام غیرقانونی و خطرناک رژیم ایالات متحده امریکا در قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی در اقدامی متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز امریکا، اعلام می‌نماید:

رژیم ایالات متحده آمریکا را دولت حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام و تمامی نیروهای وابسته به آن را گروه تروریستی می‌داند.

متن کامل بیانیه شورای عالی امنیت ملی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شورایعالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدام غیرقانونی و خطرناک رژیم ایالات متحده امریکا در قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی»، این اقدام بی‌اساس را خطر عمده‌ای برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و نقض آشکار قواعد آمره حقوق بین‌الملل و منشورملل متحد می‌داند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برخلاف آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن که همواره حامی گروه‌های افراطی‌ و تروریست‌ها در منطقه غرب آسیا بوده‌اند، پیوسته در خط مقدم مقابله با تروریسم و افراطی‌گری در منطقه بوده و نقش این نیروی فداکار و انقلابی در مقابله با القاعده، داعش، النصره و سایر گروه‌های تروریستی در منطقه توسط مردم و دولت‌های آسیب‌دیده همواره مورد تقدیر است.

جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز آمریکا اعلام می‌نماید، رژیم ایالات متحده آمریکا را «دولت حامی تروریزم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می‌داند.

این فرماندهی مسئولیت اجرای سیاست‌های تروریستی دولت امریکا علیه منطقه غرب آسیا را به عهده داشته که امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و جان افراد بی‌گناه ایرانی و غیرایرانی را برای تحمیل سیاست‌های خصمانه ایالات متحده بخطر انداخته است که از آن جمله حمله وحشیانه و عامدانه به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۱۳۶۷، مشارکت در کشتار مردم یمن و دیگر شهروندان غیر نظامی در غرب آسیا را می‌توان نام برد.

در پایان بیانیه شورایعالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران آمده است: بدیهی است رژیم ایالات متحده آمریکا تمامی مسئولیت‌های عواقب خطرناک این اقدام ماجراجویانه را برعهده خواهد داشت.

 

 
*** محمد جواد ظریف در واکنش به تروریست خواندن سپاه پاسداران

 

وزیر امور‌خارجه کشورمان در واکنش به تروریست خواندن سپاه پاسداران بر قرار دادن نام نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا در فهرست گروه‌های تروریستی تاکید کرد.

وزیر امور‌خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در فضای مجازی نوشت:

«نظر به حمایت پنهان و آشکار نیروهای نظامی آمریکا در منطقه از گروه‌های تروریستی و دخالت مستقیم در انجام فعالیت‌های تروریستی توسط نظامیان آن کشور، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس شورای عالی امنیت ملی، بر اساس «قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» مصوب مجلس محترم شورای اسلامی، پیشنهاد کرد شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا موسوم به سنتکام را در فهرست گروه‌های تروریستی جمهوری اسلامی ایران قرار دهد.»

 

 

*** ظریف؛ این یک هدیه دیگر به نتانیاهو و یک اشتباه خطرناک در منطقه بود

 

وزیر امور خارجه کشورمان قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا را «هدیه‌ای به نتانیاهو و یک اشتباه خطرناک دیگر در منطقه» توصیف کرد.

محمدجواد ظریف در توئیتی نوشت که این تصمیم یک هدیه انتخاباتی گمراه‌کننده دیگر به نتانیاهو و یک اشتباه خطرناک دیگر در منطقه است که باعث و بانی آن آمریکاست.

همچنین وزیر امور خارجه ایران پیش از این در نامه‌ای به رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی خواستار قرار دادن نام نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) در فهرست گروه‌های تروریستی از نظر جمهوری اسلامی ایران شده بود.

 

*** رئیس قوه قضائیه در واکنش به اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اقدام احتمالی ایالات متحده آمریکا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی، این اقدام را محکوم به شکست خواند.

وی ضمن اشاره به اقدام احتمالی ایالات متحده آمریکا در خصوص تروریستی خواندن سپاه پاسداران ، اظهار داشت: 

این اقدام مانند سایر شرارت‌های آمریکا محکوم به شکست است.

ابراهیم رئیسی خاطرنشان کرد: کشوری که در کارنامه‌اش چیزی جز تسلیح، هدایت و پناه‌دادن جریان‌های تروریستی وجود ندارد، نیروی مسلح رسمی یک کشور را که همواره در مسیر کمک به مردم و دفاع از نهضت‌های اسلامی پیشگام بوده است، تروریست می‌داند.

وی افزود: به لحاظ سیاسی و حقوقی این اقدام هیچ اعتباری نزد دولت‌ها و ملت‎‌های جهان ندارد.

رئیس قوه قضائیه در پایان با بیان اینکه به فرض که آمریکا به عنوان یک حکومت منفور و مسئول جنایات سنگین در منطقه غرب آسیا و سایر نقاط جهان بخواهد چنین اقدامی را دنبال کند، اظهار کرد:

شایسته است که وزارت محترم امور خارجه و شورای عالی امنیت ملی، مقابله به مثل کنند.

زیرا طبعا چنین برخوردی نزد افکار عمومی جهان که از کارنامه خونین آمریکا در حمایت از تروریسم آگاه است، پذیرفته خواهد بود.

 

 

*** حمایت نتانیاهو از ترامپ به خاطر اقدام علیه سپاه پاسداران

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم غیر قانونی ترامپ مبنی بر تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران حمایت کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در توئیتی نوشت:

دوست گرامی‌ام پرزیدنت ترامپ، از تصمیم شما برای قرار دادن سپاه‌پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی سپاسگزارم.

از شما متشکرم که به یکی دیگر از درخواست‌های مهم من پاسخ مثبت دادید، امری که به نفع کشورهای ما و کشورهای منطقه است.

این ذوق‌زدگی نتانیاهو در حالی است که تصمیم ترامپ حتی مورد تأیید نهادهای نظامی و امنیتی آمریکا هم نیست.

مقامات کشورمان تاکید کرده‌اند که اقدام آمریکا با واکنش متقابل کشورمان مواجه خواهد شد.

 

 

*** بیانیه دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص اقدام علیه سپاه پاسداران

 

دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا بیانیه‌ای در خصوص تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منتشر کرده است.

در این بیانیه‌ و در ادامه ادعاهای خصمانه دولت آمریکا آمده است که «این تصمیم در جهت مقابله با تروریسم ایران در جهان اتخاذ شده است و تأثیرات مهمی برجای می‌گذارد».

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه با طرح ادعایی واهی آورده است که «ایران سالیانه مبلغ یک میلیارد دلار را صرف گروهک‌های تروریستی می‌کند و به انجام فعالیت‌های نامشروع و تروریستی در برخی کشورها نظیر آلمان، بوسنی، بلغارستان، کنیا، بحرین و ترکیه مشغول است».

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین به سایر کشورها و بخش‌های خصوصی نسبت به همکاری با سپاه پاسداران هشدار داده است.

در انتهای این بیانیه، دفتر سخنگو تهدید کرده است که فشارهای مالی بر دولت ایران را افزایش می‌دهد تا «تهران از رفتارهای بدخواهانه‌اش دست بکشد».

 

*** واکنش رئیس کمیسیون امنیت ملی به تروریستی خواندن سپاه پاسداران توسط آمریکا

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخبار منتشر شده به نقل از دیپلمات‌های آمریکایی مبنی بر اعلام سپاه پاسداران، به عنوان نیروی تروریستی توسط وزارت خزانه‌داری این کشور، خبر از اقدام متقابل تهران در صورت تحقق این مسئله داد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در همین زمینه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت:

«در صورت قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا، نظامیان این کشور را در کنار داعش در فهرست سیاه تروریست‌ها قرار می‌دهیم.»

 

*** جان بولتون؛ تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران در راستای اعمال فشار بیشتر بر ایران

 

مشاور امنیت ملی آمریکا در توئیتی مدعی شد: اقدام بی‌سابقه امروز برای تروریستی اعلام کردن سپاه‌پاسداران جمهوری اسلامی ایران نشانگر تعهدمان مبنی بر اعمال فشار حداکثری بر نظام ایران است تا دیگر از تروریسم به عنوان ابزاری برای حکومت‌داری استفاده نکند.

جان بولتون در توئیت دیگری افزود: با تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، باید برای همگان روشن باشد که حمایت از سپاه‌پاسداران از هر لحاظی با خطراتی همراه است.

ایران از تروریسم استفاده می‌کند تا ایالات متحده و شرکا و متحدان‌مان را هدف قرار دهد.

کاخ سفید در اقدامی خصمانه و مغایر با قوانین بین‌المللی امروز (دوشنبه) نام سپاه‌پاسداران انقلاب اسلامی را رسماً در لیست به اصطلاح تروریستی دولت آمریکا قرار داد.

 

 

*** واکنش سوریه به اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران

 

یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه در قالب یک بیانیه به خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» اعلام کرد:

جمهوری عربی سوریه به شدت تصمیمات دولت آمریکا علیه سپاه‌پاسداران جمهوری اسلامی ایران محکوم می‌کند و این تصمیمات یک تجاوز و حمله شدید به حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است.

این منبع افزود: این گام غیرمسئولانه دولت آمریکا به نفع رژیم اشغالگر اسرائیلی و پروژه استعماری غربی برای تسلط بر منطقه است.

در این بیانیه آمده است: اقدامات آمریکا یک نشان افتخار و به رسمیت شناختن نقش برجسته سپاه‌پاسداران ایران در دفاع از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و تصمیم ملی مستقل آن و همچنین نقش مهم این نیرو در محور مقاومت و مقاومت در برابر هژمونی آمریکا و  اقدامات رژیم صهیونیستی علیه کشورهای منطقه و ملت‌های آن است.

 

 

 

 

در حال به روز رسانی ….

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید