کد خبر:99490
پ
سید سلمان سامانی
سخنگوی وزارت کشور

تمام روستاییان مناطق سیل‌زده تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن تمام روستاییان مناطق سیل‌زده توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) از رایگان شدن پروانه ساخت در مناطق سیل‌زده خبر داد.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن تمام روستاییان مناطق سیل‌زده توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) از رایگان شدن پروانه ساخت در مناطق سیل‌زده خبر داد.

 

*** صدور دفترچه شناسنامه‌ای جهت افراد مستحق

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سید سلمان سامانی با اشاره به این موضوع، اظهار کرد:

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید نسبت به تنظیم و ارائه برنامه زمانبندی دقیق بازسازی مناطق آسیب‌دیده (اسکان موقت و دائم) به تفکیک استانی اقدام و ظرف مدت ۴۸ ساعت برنامه خود را به قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده منعکس کند.

سخنگوی وزارت کشور گفت: جهت برقراری نظم و انضباط در امر خدمت‌رسانی و کمک‌رسانی به شهروندان و همچنین روستاییان مناطق سیل‌زده مقرر شده است که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با هماهنگی جمعیت هلال احمر و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی لیست افراد مستحق دریافت خدمات را مشخص و با واگذاری یک دفترچه شناسنامه‌‌ای زمینه ثبت مشخصات امکانات تحویلی به افراد را فراهم کنند.

 

*** صدور رایگان پروانه ساختمان در مناطق سیل‌زده

 

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها تصریح کرد:

شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و سایر مراجع ذیصلاح به منظور تسریع در امور بازسازی و نوسازی، با رفع موانع اداری، صدور پروانه‌های ساختمان‌های آسیب‌دیده از سیل اخیر را در اولویت قرار داده و این امر را به صورت رایگان انجام خواهند داد.

دولت متعاقباً در حساب‌های فی مابین با شهرداری‌ها نسبت به رد دیون و جبران آن اقدام خواهد کرد.

 

*** روستاییان مناطق سیل‌زده تحت پوشش کمیته امداد خواهند رفت

 

سامانی با اشاره به مصوبه دیگر این قرارگاه گفت:

همچنین مقرر شده است کلیه انشعابات اعم از آب، برق، گاز و تلفن به تعداد واحدهای مسکونی آسیب‌دیده و دارای سابقه انشعاب به صورت رایگان در اسرع وقت واگذار شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سخنگوی وزارت کشور در پایان تاکید کرد:

با تصویب قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده و با هدف تامین نیازهای معیشتی ساکنین روستاهای آسیب‌دیده در سیل اخیر مقرر شده است کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) تمامی روستاییان مناطق سیل‌زده را به عنوان مددجویان موقت تا پایان سال جاری تحت پوشش خود قرار دهد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید