کد خبر:99617
پ
قندالی
رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد

افزایش مشارکت در فعالیت‌های تولیدی عشایر از محورهای کاری سازمان امور عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزایش مشارکت در فعالیت‌های تولیدی عشایر را از محورهای کاری سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزایش مشارکت در فعالیت‌های تولیدی عشایر را از محورهای کاری سازمان امور عشایر ایران

اعلام کرد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان امور عشایر ایران امروز شنبه ۷ اردیهشت ماه در گردهمایی سراسری مدیران تشکل ها و مسئولین امور عشایر کشور با حضور وریر جهادکشاورزی با اعلام این مطلب اظهار کرد:

طی این مدت یک هزار میلیارد تومان از محل بند (ب) ماده (۵۲) مدیریت بحران به عشایر پرداخت شده است.

 

*** افزایش مشارکت در فعالیت‌های تولیدی عشایر

 

کرمعلی قندالی افزایش مشارکت در فعالیت‌های تولیدی عشایر را یکی از محورهای کاری سازمان امور عشایر ایران در راستای سیاست‌های دولت عنوان کرد و اظهار داشت:

امروز علاوه بر دامداری، موضوعات دامپروری، گردشگری و گیاهان دارویی در حوزه عشایر مطرح است.

قندالی گفت: توقع ما از تشکل‌های عشایری این است که بیش از گذشته وارد عرصه‌های مختلف فعالیت در مناطق عشایری از جمله طرح زنجیره تولید گوشت قرمز شوند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به افزایش مشارکت در فعالیت‌های تولیدی عشایر بیان داشت: تا سال ۹۶ حدود ۳۵۰ هزار تن جو دامداران عشایری از طریق شرکت پشتیبانی امور دام تامین می‌شد، اما در سال گذشته این رقم به ۵۰ هزار تن رسیده زیرا مابقی نیاز توسط تشکل‌های عشایری تامین شده است.

 

*** خرید نهاده‌های دامی از مبدا

 

وی خرید نهاده‌های دامی از مبدا را از سیاست‌های سازمان امور عشایر عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود با توزیع ارزی و فراهم شدن الزامات، نهاده‌های مورد نیاز عشایر توسط تشکل‌ها از کشورهای مبدا خریداری و با قیمت کمتر از بازار در اختیار عشایر قرار گیرد.

قندالی افزود: از محل صندوق توسعه بخش عشایری مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای خرید نهاده‌ها از منابع داخلی در اختیار تشکل‌ها قرار داده‌ایم و امسال تشکل‌ها را ملزم کرده‌ایم ۳۱۰ هزار تن از منابع داخلی نهاده دامی مورد نیاز عشایر را تامین کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به افزایش مشارکت در فعالیت‌های تولیدی عشایر خاطر نشان کرد: اصلاح روش تغذیه دام و آموزش و ترویج به موفقیت‌های خوبی رسیده به طوری که بیش از ۱۸۰ هزار تن کنستانتره توسط عشایر به مصرف دام رسیده و پیش بینی می‌شود این میزان به ۵۰۰ هزار تن در افق برنامه ششم برسد.

 

*** تشکیل صندوق خرد زنان عشایری

 

وی با اشاره به تشکیل صندوق خرد زنان عشایری گفت: امیدواریم ۵۰ درصد از زنان عشایر از طریق این صندوق وارد عرصه تولید شوند.

قندالی گفت: سرمایه صندوق توسعه بخش عشایری در سال ۹۳ حدود ۱۹ میلیارد تومان بود که این رقم امروز به ۷۳ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به افزایش مشارکت در فعالیت‌های تولیدی عشایر و با بیان این که ده درصد از سهم دولت در این صندوق هنوز تامین نشده است، گفت:

بخشی از سهم دولت با واگذاری تاسیسات تامین خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان امور عشایر ایران در پایان خاطر نشان کرد:

نزدیک به ۳۱۴ واحد تاسیسات را به تشکل های عشایری واگذار کرده‌ایم که ارزش ریالی آن ۲۸ میلیارد تومان است که از این میزان ۱۳ میلیارد تومان به صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر به عنوان سهم دولت واریز شده است

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید