کد خبر:99573
پ
قندالی
رئیس سازمان امور عشایر کشور خبر داد

اختصاص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای کمک به عشایر سیل‌زده

رئیس سازمان امور عشایر کشور با اشاره به خسارت ۳۰۰ میلیارد تومانی به عشایر، از تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای کمک به عشایر سیل‌زده خبر داد.

رئیس سازمان امور عشایر کشور با اشاره به خسارت ۳۰۰ میلیارد تومانی به عشایر، از تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای کمک به عشایر سیل‌زده خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان امور عشایر کشور صبح امروز شنبه ۷ اردیبهشت ۹۸، در حاشیه مراسم گردهمایی سراسری مدیران تشکل‌ها و مسئولان امور عشایر کشور، در جمع خبرنگاران با بیان این‌که ۲۵ درصد گوشت قرمز و ۳۵ درصد صنایع دستی کشور، توسط عشایر تولید می‌شود، اظهار کرد:

علاوه بر حوزه دامداری، عشایر کشور در زمینه زراعت و باغبانی نیز فعال هستند و حدود ۵.۲ میلیون تن از تولیدات کشاورزی کشور، متعلق به عشایر است که این عدد نسبت به جمعیت آنها، راندمان بسیار خوبی محسوب می‌شود.

 

*** جامعه عشایر از بهترین گزینه‌ها برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

 

کرمعلی قندالی افزود: جامعه عشایر با توجه به جمعیت کم، تولید و راندمان بالا، از بهترین گزینه‌ها برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان امور عشایر کشور با اشاره به این‌که بارندگی‌های اخیر نعمت بسیار خوبی برای عشایر کشور بود، گفت:

بر اساس آخرین برآوردها، امسال تولید در مراتع ۱.۱ میلیون تن نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد که دلیل آن، همین بارندگی‌ها است.

 

*** میزان خسارت وارد شده به عشایر سیل‌زده

 

قندالی با بیان اینکه البته خسارت‌هایی نیز به بخش‌ها وارد شده است، گفت:

بیشتر خسارت‌ها به زیرساخت‌هایی مثل راه، تأسیسات آبی و استقرارگاه‌های عشایر و دامداران آنها وارد شده و در مجموع، برآورد شده که ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت در استان‌های درگیر سیل، به بخش عشایر کشور وارد شده است.

به گفته وی، این رقم به مراجع ذی‌صلاح اعلام شده تا مصوبات لازم در این زمینه تصویب شود.

قندالی اضافه کرد: بنا بر مصوبه دولت، به ازای هر دام سبک ۵۰۰ هزار تومان تسهیلات و ۵۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض و به ازای هر دام سنگین سه میلیون تومان تسهیلات و سه میلیون تومان کمک بلاعوض، به دامداران خسارت‌دیده پرداخت می‌شود.

 

*** میزان اعتبار تخصیص یافته به عشایر سیل‌زده

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان امور عشایر کشور در پایان خاطر نشان کرد:

همچنین از محل اعتبارات مدیریت بحران سازمان امور عشایر، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شده و اختصاص خواهد یافت که بر این اساس، به هر فرد خسارت دیده ۵۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد و دوره بازگشت ۴ ساله، پرداخت می‌شود.

 

محمد رجبی/۵۶۷۸۹

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید