کد خبر:99611
پ
سهمیه بندی بنزین
خبرگزاری صنایع از سهمیه بندی بنزین گزارش می‌دهد:

آغاز سهمیه بندی بنزین از چند روز آینده / بنزین آزاد لیتری ۲۵۰۰ تومان / بنزین سهمیه‌ای لیتری ۱۰۰۰ تومان

دولت قصد دارد از چند روز آینده سهمیه بندی بنزین را با قیمت لیتری ۲۵۰۰ تومان برای بنزین آزاد و لیتری ۱۰۰۰ تومان برای بنزین سهمیه‌ای آغاز کند.

دولت قصد دارد از چند روز آینده سهمیه بندی بنزین را با قیمت لیتری ۲۵۰۰ تومان برای بنزین آزاد و لیتری ۱۰۰۰ تومان برای بنزین سهمیه‌ای آغاز کند.

 

*** طرح جدید سهمیه بندی بنزین / بنزین ۲۵۰۰ تومانی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، به نقل از خبرگزاری صنایع از منابع موثق، در طرح جدید سهمیه‌ بندی بنزین به هر خودرو ماهانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای با قیمت ۱۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت و اضافه بر آن را باید برای بنزین معمولی، لیتری ۲۵۰۰ تومان و برای بنزین سوپر، لیتری ۳۰۰۰ تومان پرداخت کنند.

 

*** میزان سهمیه تاکسی‌ها در طرح جدید سهمیه‌بندی بنزین

 

در طرح جدید سهمیه بندی بنزین، به تاکسی‌های دوگانه سوز و وانت‌ها ماهیانه ۱۸۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت و اضافه بر آن را باید برای بنزین معمولی، لیتری ۲۵۰۰ تومان و برای بنزین سوپر، لیتری ۳۰۰۰ تومان پرداخت کنند.

در این طرح به تاکسی‌هایی که فقط سوخت بنزین مصرف می‌کنند نیز ماهیانه ۲۵۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۰۰۰ تومان تعلق خواهد گرفت و اضافه بر آن را نیز باید برای بنزین معمولی لیتری ۲۵۰۰ تومان و برای بنزین سوپر لیتری ۳۰۰۰ تومان پرداخت کنند.

البته لازم به ذکر است آنطور که آمارها می گویند بیش از ۹۵ درصد تاکسی‌های کشور دوگانه سوز هستند و در حال حاضر کمتر از ۵ درصد تاکسی‌ها یعنی حدود ۱۰ هزار تاکسی، گاز سوز نیستند که اغلب این خودروها نیز فرسوده‌ هستند و در صورت نوسازی، از طرف کارخانه دوگانه سوز خواهند شد.

 

*** خرید بنزین از مردم

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع، در سیاست‌های جدید دولت برای مدیریت مصرف آمده است، اگر مردم سهمیه اختصاص یافته خود را صرفه‌جویی و آن را ذخیره کنند، دولت آن را از مردم خریداری خواهد کرد.

 

*** دلیل افزایش قیمت بنزین

 

به اعتقاد اکثر کارشناسان، افزایش قاچاق، مصرف بنزین، نرخ دلار و البته قیمت بنزین در آن سوی مرزها، برای دولت چاره‌ای جز تغییر نظام توزیع بنزین و آغاز سهمیه‌بندی باقی نمانده است.

 

*** اعلام رسمی سهمیه بندی بنزین از شب آینده

 

به گزارش خبرگزاری روستا، نرخ بنزین آزاد و میزان سهمیه تخصیص یافته به هر خودرو به نرخ دولتی هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است و این اطلاعات نیز تا زمان اعلام رسمی از سوی مسئولان قابل تایید نمی‌باشد.

البته آنطور که خبرنگار خبرگزاری صنایع گزارش داده است، قرار است فردا شب، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با صدور اطلاعیه‌ای بصورت رسمی، نرخ بنزین آزاد و میزان سهمیه تخصیص یافته به هر خودرو به نرخ دولتی را اعلام نماید.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید