کد خبر:99877
پ
فرماندار سرپل ذهاب
فرماندار سرپل ذهاب

۸۰‌درصد کانکس‌های معابر و فضای سبز سرپل ذهاب پاکسازی شد

بنابر گفته، فرماندار سرپل ذهاب ۸۰‌درصد کانکس‌های معابر و فضای سبز سرپل ذهاب پاکسازی شد.

بنابر گفته، فرماندار سرپل ذهاب ۸۰‌درصد کانکس‌های معابر و فضای سبز سرپل ذهاب پاکسازی شد.

 

 

*** پاکسازی کانکس‌های سرپل ذهاب

 

به گزارش خبرگزاری روستا، محبت جمالی نیا با اشاره به پاکسازی کانکس‌ها، گفت: این اقدام در راستای بهسازی و آماده سازی معابر و  فضای سبز شهری به منظور استفاده مردم توسط شهرداری با مشارکت خوب شهروندان اجرا شده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون خدمات لازم شامل آب و برق به کانکس های اسکان موقت زلزله‌زدگان ساکن در کمپ ها کماکان از سوی ادارات خدمات‌رسان ارایه می شود و جمع آوری کانکس‌ها مربوط به معابر عمومی و فضای سبز شهری است و ربطی به کمپ‌های اسکان موقت ندارد.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: هم اکنون کار احداث و تعمیر واحدهای مسکونی در شهر و روستا به پایان رسیده و کار احداث منازل مسکونی در روستاها نیز به اتمام رسیده است.

جمالی گفت: در شهر سرپل ذهاب پنج هزار و ۳۰ واحد مسکونی تخریبی احداث شده و کار ساخت دیگر واحدها نیز از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

وی ادامه داد: ۲۱ بلوک مسکن مهر شهید شیرودی در شهر سرپل ذهاب نیز شامل ۵۰۴ واحد کار مقاوم‌سازی آن تا شهریور ماه به پایان می‌رسد و تحویل مالکان آن‌ها می‌شود.

 

*** زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان

 

مسکن مهر شهید شیرودی ۷۲ واحد تخریبی و ۵۰۴ واحد مقاوم‌سازی دارد که دانشکده‌های فنی دانشگاه‌های تهران و خواجه نصیر کار مقاوم‌سازی این واحدهای مسکونی را انجام داده‌اند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و ۱۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ نیز۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

به گزارش خبرگزاری روستا، مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا پایان سال ۹۸ تکمیل می‌کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید