کد خبر:99963
پ
قرنطینه گیاهی
رئیس سازمان حفظ نباتات كشور

فائو «۲۰۲۰» را سال قرنطینه گیاهی معرفی کرد

بر اساس اعلام رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، فائو سال ۲۰۲۰ را سال قرنطینه گیاهی معرفی و ایران را موظف کرده است در سال ۲۰۲۰ برنامه‌هایی جهت آموزش و شناساندن مباحث قرنطینه گیاهی برای آحاد مردم کشور داشته باشد.

بر اساس اعلام رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، فائو سال ۲۰۲۰ را سال قرنطینه گیاهی معرفی و ایران را موظف کرده است در سال ۲۰۲۰ برنامه‌هایی جهت آموزش و شناساندن مباحث قرنطینه گیاهی برای آحاد مردم کشور داشته باشد.

 

*** تضمین امنیت گیاهی کشور با قرنطینه گیاهی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، محمدرضا درگاهی با بیان این که قرنطینه گیاهی در هر جامعه‌ای می‌تواند امنیت غذایی کشور را تضمین کند، اظهار داشت:

رعایت مباحث قرنطینه گیاهی در مرزهای کشور، امنیت غذایی مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: بیش از ۹۰ پست قرنطینه‌ای در گمرکات، بنادر و فرودگاه‌های کشور وجود دارد که وظیفه دارند از ورود آفات و بیماری‌هایی که با محموله‌ها و محصولات گیاهی وارد کشور می‌شود، جلوگیری کنند.

درگاهی بیان کرد: در این راستا با توجه به مصوبه سازمان ملل متحد، فائو سال ۲۰۲۰ را سال قرنطینه‌گیاهی معرفی و ایران را موظف کرده است در سال ۲۰۲۰ برنامه‌هایی جهت آموزش و شناساندن مباحث قرنطینه‌گیاهی برای آحاد مردم کشور داشته باشد.

 

*** تشکیل ستاد آموزش و شناساندن مباحث قرنطینه گیاهی

 

وی با اشاره به اینکه در این خصوص ستادی در سازمان حفظ نباتات تشکیل شده است، تصریح کرد:

وظیفه همکاران من در این ستاد این است که برنامه‌ها و افق‌هایی را که در مباحث قرنطینه در کشور با رویکرد اقدامات صورت گرفته در گذشته و برنامه‌های پیش رو در آینده ترسیم کنند، همچنین این مباحث در مقاطع ابتدائی و در مقاطع تحصیلی دانشگاهی اضافه شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در پایان اظهار داشت:

در این خصوص برنامه‌ای داریم که طرح جامع قرنطینه کشور را که همکاران من با بکارگیری از ظرفیت‌های تحقیقاتی کشور با مشورت و راهنمایی صاحب نظران در حال انجام هستند تدوین و از طریق وزیر جهاد کشاورزی به دولت ارائه شود تا بتوانیم در بحث قرنطینه نگاه قابل قبولی داشته باشیم و بتوانیم امنیت غذایی کشور را حفظ کنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید