کد خبر:100119
پ
توسعه زیرساخت‌های روستایی

بازدید رئیس‌جمهور از نمایشگاه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی

رئیس‌جمهور از نمایشگاه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی بازدید کرد.

رئیس‌جمهور از نمایشگاه دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی بازدید کرد.

 

*** بهره‌برداری از چند طرح زیربنایی روستایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، پیش از آغاز مراسم رییس‌جمهوری از نمایشگاه دستاورد‌های دولت تدبیر و امید در توسعه زیرساخت‌های روستایی در بخش‌های نیرو، ارتباطات، نفت، راه شهرسازی و بهداشت و درمان بازدید کرد که وزیران مربوطه در این زمینه گزارش دادند.

در هفته دولت به تقاضای وزیر نیرو و موافقت رییس‌جمهوری قرار شد در بحث فعالیت‌ها و توسعه زیرساخت‌هایی که در روستا‌ها در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شده است، این همایش برگزار شود تا خدماتی که دولت در روستا‌ها داشته اطلاع رسانی شود.

همچنین در این مراسم به شکل همزمان از چند طرح زیربنایی روستایی بهره‌برداری شد.

 

*** بهره‌برداری از طرح‌های برق‌رسانی به ۴۶ روستا

 

روحانی در آیین بهره‌برداری از راه دور چند طرح در استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت:

از روزی که مشعل گاز در زاهدان شروع شد برای مردم سیستان و بلوچستان یک روز تاریخی بود که باید این گازرسانی به سرعت در شهر‌ها و روستا‌های این استان ادامه پیدا کند.
وی ادامه داد: توسعه بندرچابهار برای استان و سیستان و بلوچستان کار بسیار عظیم و بزرگی بوده و مشارکتی که سه کشور ایران، افغانستان و هندوستان برای توسعه و بهره‌برداری از این بندر اقیانوسی بسیار مهم ما شروع شده کار عظیم مهم و دوم این استان بوده است.
رئیس‌جمهوری افزود:

مساله راه‌آهن که امروز از چابهار به زاهدان آغاز شده و به راه‌آهن سراسری متصل خواهد شد اقدامات بسیار بزرگ و زیربنایی و مهم برای استان سیستان و بلوچستان بوده، البته از همه نیرو‌های مسلح، نیروی انتظامی، ارتش، سپاه و بسیج تشکر می‌کنیم که امنیت بسیار خوبی را در این استان برقرار کردند.
وی در ادامه دستور بهره‌برداری از طرح‌های برق‌رسانی به ۴۶ روستا، آبرسانی به ۳۵ روستا، هفت مرکز خدمات درمانی و بهداشتی و یک کیلومتر راه روستایی و دسترسی ۴۱۹ روستا به شبکه اطلاعات ملی را صادر کرد.

 

*** بهره‌برداری از چند طرح در استان فارس

 

روحانی در بهره‌برداری از چند طرح در استان فارس گفت:

این استان به عنوان مرکز فرهنگی و تمدنی ایران و پرچمدار تمدن باستانی ایران و گردشگری زیارتی بسیار مهم است.

مرکز گردشگری سلامت که شیراز و استان فارس مرکزیت بسیار مهمی از نظر علمی و دانشگاهی و مخصوصا پزشکی دارد.
وی در ادامه دستور بهره‌برداری از طرح‌های برق‌رسانی به ۱۳ روستا، آب‌رسانی به ۲۴ روستا، گازرسانی به ۱۷۴ روستا و همچنین ۴ باب خانه بهداشت روستایی و دسترسی ۳۲۵ روستا به شبکه ملی اطلاعات و ۶۰۲ روستا به پوشش تلفن همراه را صادر کرد.

 

*** بهره‌برداری از چند طرح در استان آذربایجان غربی

 

رئیس‌جمهوری در بهره‌برداری از چند طرح در استان آذربایجان غربی افزود:

استان بسیار مهم مرزی ما که مظهر وحدت اقوام و مذاهب مختلف است و دو پروژه به یاد ماندنی در دولت یازدهم و دوازدهم در این استان اجرا شد.
وی در ادامه گفت: نخست آن که مهم‌ترین مساله احیای دریاچه ارومیه است که موجب استقرار جمعیت و حیات کشاورزی و حتی زیست انسانی در جمعیت غرب کشور که جمعیتی بالغ بر ۱۵ میلیون نفر است، یعنی اگر تلاش دولت برای احیای دریاچه ارومیه نبود امروز ۱۵ میلیون نفر جمعیت باید از این منطقه مهاجرت می‌کردند و کل کشاورزی منطقه نابود شده بود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس‌جمهور در پایان این مراسم، اظهار داشت:

این بزرگترین افتخار برای دولت یازدهم و دوازدهم در محیط زیست و احیای شرایط زیست در شمال غرب کشور است؛ و دومین هم اتصال ارومیه به شبکه راه‌آهن سراسری بود که جزو آرزو‌های دیرین مردم برای شنیدن سوت قطار و این کار بسیار عظیم و بزرگ انجام گرفت.

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید