کد خبر:100240
پ
رشد ۴۱ درصدی بیمه‌شدگان صندوق روستاییان و عشایر
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

رشد ۴۱ درصدی بیمه‌شدگان صندوق روستاییان و عشایر

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از رشد ۴۱ درصدی بیمه‌شدگان صندوق روستاییان و عشایر خبر داد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از رشد ۴۱ درصدی بیمه‌شدگان صندوق روستاییان و عشایر خبر داد.

 

*** توانمندسازی بازنشستگان

 

به گزارش خبرگزاری روستا، علی شیرکانی در گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی به عنوان یکی از حلقه‌های آخر توانمندسازی جمعیت روستایی، وظیفه توانمندسازی بازنشستگان را برعهده دارد، اظهار داشت:

این صندوق تلاش می‌کند پس از یک عمر فعالیت جمعیت روستایی از آنها حمایت و همچنین از مهاجرت و فقر در مناطق روستایی جلوگیری کند.

تا پایان سال گذشته یک میلیون و ۶۲۹ هزار نفر بیمه شده صندوق روستایی و عشایر بوده که یک میلیون و ۳۰ هزار نفر بیمه شده فعال ما هستند. همچنین ۴۷۰ هزار نفر در طول ۱۴ سال عمر صندوق به دلایل مختلف چون فوت و پیوستن به صندوق دیگر از ما جدا شده‌اند.

 

*** افزایش جمعیت بیمه‌شدگان صندوق روستاییان و عشایر

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیشترین بیمه‌شدگان را از استان‌های آذربایجان شرقی، فارس، خراسان رضوی، همدان و آذربایجان غربی دانست و گفت:

کمترین میزان نیز مربوط به استانهای البرز، قم، بوشهر و هرمزگان است.

وی با اشاره به اینکه ۸۲ درصد بیمه شدگان ما مرد و ۱۸ درصد زن هستند، گفت:

اکثر این زنان سرپرست خانوار بوده و توسط بهزیستی عضو صندوق شده‌اند، در حالی که جمعیت زنان روستایی بالا است و باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای افزایش جمعیت این گروه انجام دهیم.

 

*** بهبود و پایداری مالی صندوق 

 

به گفته شیرکانی ، طی ۱۴ سال حدود ۹۶ هزار نفر مستمری‌بگیر داریم و اگر تعداد دریافت‌کنندگان را در نظربگیریم بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر از این مستمری استفاده می‌کنند.

شیرکانی با اشاره به اینکه آیین نامه های مربوطه برای بازبینی و طراحی مجدد فرایندها در دست تدوین است، اظهار داشت:

بازنگری در سبد سرمایه‌گذاری صندوق و وارد نشدن به بنگاه‌داری از دیگر سیاست‌ها است که به سمت آن حرکت می‌کنیم و امیدواریم در آینده نزدیک با همت اعضای صندوق، دولت و مجلس بتوانیم اصلاحاتی را در جهت بهبود و پایداری مالی صندوق انجام دهیم.

 

*** رشد ارزش سبد سرمایه‌گذاری صندوق

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در پایان، اظهار داشت:

در بازه زمانی اخیر و دوره مدیریتی جدید صندوق روستاییان توانسته دستاوردهای حائز اهمیتی را در دو حوزه بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری به دست آورد بطوریکه ارزش سبد سرمایه‌گذاری صندوق نیز در پایان شهریور ماه ۹۸ نسبت به ابتدای اردیبهشت ۹۸، رشد ۴۱ درصدی را دارا بوده و همچنین تعداد بیمه‌شدگان جدید صندوق طی پنج ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ رشد ۴۱ درصدی را داشته است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید