کد خبر:100346
پ
۰W7A9436-17
نایب رئیس مجلس:

بنیاد مسکن ساخت تمامی واحدهای مسکونی مناطق زلزله‌زده را برعهده بگیرد

نایب رئیس مجلس از بنیاد مسکن خواست تا ساخت تمامی واحدهای مسکونی مناطق زلزله‌زده را برعهده بگیرد.

نایب رئیس مجلس از بنیاد مسکن خواست تا ساخت تمامی واحدهای مسکونی مناطق زلزله‌زده را برعهده بگیرد.

 

*** ساخت تمامی واحدهای مسکونی مناطق زلزله‌زده 

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مسعود پزشکیان در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده‌ روستای تیرشاب سراب، اظهار کرد: قطعا ساخت واحد مسکونی توسط خود مردم، ممکن است هزینه‌ی زیادی در برداشته و مقاوم نباشد.

وی افزود: با توجه به این‌که بنیاد مسکن دارای تجربیاتی در زلزله‌های قبلی کشور است، قطعا می‌تواند برای مردم آذربایجان نیز واحدهای مسکونی با قیمت مناسب و مقاوم بسازد.

 

*** کمک بلاعوض به مردم زلزله‌زده

 

نایب رئیس مجلس در پایان با بیان این‌که در این روستا ۱۲ خانوار سکونت داشتند که خوشبختانه همه‌ی ساکنین روستا سالم هستند، اظهار داشت:

اسکان موقت مردم شریف این مناطق هر چه سریع‌تر باید ساخته شود و بعد از آن نیز با ارائه‌ی کمک‌های بلاعوض و تسهیلات بانکی، واحدهای مسکونی مقاومی برای آن‌ها فراهم شود.

 

*** مشخصات زلزله آذربایجان شرقی

 

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.٩ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین در ساعت ۲:۱۷ بامداد ۱۷ آبان، شهر ترک در شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی را لرزاند و در پی آن پنج نفر فوت و تعداد زیادی مصدوم شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، گفتنی است، شهرهای میانه، سراب و ترکمانچای در استان آذربایجان شرقی تحت تاثیر مستقیم این زلزله قرار گرفتند، هفت روستای مناطق زلزله‌زده بیشترین خسارت را دیده اند و در این میان بیشترین تخریب در روستای ورنکش با تخریب ۳۰ خانه گزارش شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید