کد خبر:100478
پ
شعبه بانکی
مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خبر داد

تخریب ۷۰۰ شعبه بانکی در کشور توسط اغتشاشگران/ بازداشت ۲۵ نفر در یکی از شهرداری‌های کشور

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اشاره به تخریب ۷۰۰ شعبه بانکی توسط اغتشاشگران از بازداشت ۲۵ نفر در یکی از شهرداری‌های کشور خبر داد.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با اشاره به تخریب ۷۰۰ شعبه بانکی توسط اغتشاشگران از بازداشت ۲۵ نفر در یکی از شهرداری‌های کشور خبر داد.

 

*** بازداشت ۲۵ نفر در یکی از شهرداری‌های کشور

 

به گزارش خبرگزاری روستا، حمیدرضا موفق ۱۴ آذرماه در همایش شهرداران، رؤسا و اعضای شوراهای شهر سراسر استان کرمان با اشاره به آسیب‌شناسی شهرداری های کشور، اظهار داشت:

در بررسی ۱۰۰۰ خبر حوزه حراست شهرداری‌ها و استانداری‌های کشور، ۳۰ درصد فراوانی اخبار مربوط به تخلفات مالی است و در شهرداری‌ها ارتشاء بیش از اختلاس است.

موفق تصریح کرد: یکی از مواردی که در جعل مورد سوءاستفاده قرار می گیرد، فرم های قدیمی است که باید این اوراق تعیین تکلیف شود.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها افزود:

در دو سال اخیر بحث جعل در شهرداری‌ها خیلی شدت گرفته و اخیرا در یکی از شهرداری مراکز یکی از استان‌ها حدود ۲۵ نفر دستگیر شدند که بیش از یک میلیارد تومان رشوه در این بحث جعل رد و بدل شده و حدود ۴۰۰ میلیارد تومان حقوق شهرداری تضییع شده است.

 

*** ۱۶۸ مورد تجمع در سال ۹۷ 

 

وی با اشاره به اینکه ۱۶ درصد از مسائل شهرداری‌ها مربوط به اعتراضات و حقوق معوق است، بیان کرد:

سال ۹۷ سخت‌ترین سال شهرداری‌ها بوده و ۱۶۸ مورد در کشور تجمع داشتیم که خوزستان و تهران بیشترین و کرمان کمترین موارد را داشته که نشان دهنده مدیریت دوستان ما در استان کرمان است که جای تقدیر دارد.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور ادامه داد:

۱۴ درصد فراوانی اخبار نیز مربوط به اختلاف بین شورا و شهرداری بوده که بخشی مربوط به دخالت در امور جاری شهرداری و بخش دیگر اختلاف نظر و سلیقه است، اما موارد بیان شده مربوط به اختلافات شدید است.

وی افزود: ۱۴ درصد فراوانی اخبار ما مربوط به زمین‌خواری و تغییر کاربری‌ها، ۱۳ درصد مربوط به عدم تامین منابع مالی و سه درصد مربوط به سفرهای خارجی، قراردادها و سه درصد مربوط به فعالیت های انتخاباتی است.

 

*** نظارت بیشتر بر انتخابات

 

موفق با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه، اظهار کرد:

باید مراقبت شود که در ایام انتخابات از امکانات شهرداری و شوراها له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده نشود.

 

*** تخریب ۷۰۰ شعبه بانکی توسط معترضان

 

وی با اشاره به مسائل اخیر کشور و افزایش قیمت بنزین، گفت: باید توجه شود که در حمل و نقل عمومی نباید افزایش کرایه داشته باشیم.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ در پایان، ها اظهار داشت:

در وقایع اخیر و تخریب‌هایی که صورت گرفت بعد از سیستم بانکی که ۷۰۰ شعبه در سطح کشور تخریب شد، بیشترین خسارت در حوزه شهرداری‌ها بود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید