کد خبر:100501
پ
راه روستایی
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی:

ساخت پنج هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در قالب طرح ابرار

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی از ساخت پنج هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در قالب طرح ابرار خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی از ساخت پنج هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در قالب طرح ابرار خبر داد.

 

*** ساخت پنج هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی 

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مهدی عبوری در آیین ️تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی، اظهار داشت:

پنج هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در قالب طرح ابرار (اقدام برای راه‌های روستایی) از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و در مدت ۲ سال، بهسازی و ساخته می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: در خراسان شمالی، چهار هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد و شاخص بهره‌مندی روستاییان از راه مناسب، ۵۰ درصد است.

 

*** سهم خراسان شمالی از مرحله نخست طرح ملی اقدام تولید مسکن

 

وی در ادامه بیان داشت: یکی از اقدامات ارزنده دولت تدبیر و امید، طرح تامین مسکن و اجرای اقدام ملی است و خراسان شمالی از استان‌هایی است که بخش بزرگی از سهم خود را در مرحله نخست، محقق کرده است.

عبوری ادامه داد: سهم خراسان شمالی در مرحله نخست طرح ملی اقدام تولید مسکن بیش از پنج هزار واحد بود و در مجموع در قالب این طرح، حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی در این استان اجرا می‌شود.

 

*** نقش صنعت ساخت و ساز در اشتغال‌زایی

 

وی با اشاره به نقش صنعت ساخت و ساز در اشتغال‌زایی، بیان داشت: در اقدام ملی تولید مسکن، ۱۰ هزار شغل مستقیم و ۹ هزار شغل غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

عبوری، سکونت ۹۰ هزار نفر در حاشیه های شهر را از دغدغه‌های خراسان شمالی عنوان کرد و اظهار داشت:

یکی از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی، ساماندهی و توانمندسازی مناطق حاشیه‌ای و بافت فرسوده شهری است و در این زمینه طرح بازآفرینی شهری پیگیری می شود.

 

*** باید از افزایش مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری شود

 

وی در ادامه با اشاره به جمعیت شهری کشور، بیان داشت:

جمعیت شهری در خراسان شمالی از میانگین کشوری پایین‌تر است که البته این موضوع هم فرصت و هم تهدید به شمار می رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در پایان اظهار کرد: باید به ایجاد زیرساخت‌های توسعه و اشتعال در روستاها سرعت داده شود تا از افزایش مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، گفتنی است، در این مراسم، عبدالمجید نژادصفوی به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی معرفی شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید