کد خبر:100512
پ
جهش تولید
با حضور رئیس مجلس:

بهره‌برداری از آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه

بهره‌برداری از آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه با حضور رئیس مجلس به وقوع پیوست.

بهره‌برداری از آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه با حضور رئیس مجلس به وقوع پیوست.

 

*** بهره‌برداری از آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه

 

به گزارش خبرگزاری روستا، علی لاریجانی در مراسم بهره‌برداری از آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه، اظهار داشت:

یکی از دغدغه‌های مهم در کشور آبادانی روستاها است که در این فضای کشمکش‌های سیاسی همچنان ادامه داشته و از ابتدای انقلاب نیز که امام راحل(ره) دستور راه‌اندازی جهاد سازندگی را دادند فلسفه آن رفع محرومیت بوده است.

رئیس مجلس ادامه داد: در دوران قبل از انقلاب چند شهر آباد در کشور وجود داشت و مابقی شهرها و روستاها رها شده بودند و با وجود اینکه منابع نفتی بسیاری وجود داشت اما آبادانی وجود نداشت، بعد از انقلاب راه‌سازی، آبرسانی و ایجاد شبکه بهداشت در دستور کار قرار گرفت و این در زمانی که جنگ را بر ما تحمیل کردند و تحریم‌هایی اعمال شد کار بزرگی بود.

 

*** توسعه آب آشامیدنی برای روستائیان

 

لاریجانی با اشاره به اینکه این اقدامات در شرایط سخت انجام شده و وضعیت تحریم‌ها جدی است، بیان کرد:

در چند سال اخیر در زمان بودجه‌بندی تنها منابعی برای آبرسانی به روستاها تخصیص داده می‌شد و همین مجلس در چند سال اخیر بودجه‌ای برای آبرسانی به روستاها در نظر گرفت.

رئیس مجلس با ابراز اینکه تا قبل از سال ۹۲ تنها ۹۰۰ هزار نفر از آب شرب استفاده می‌کردند و اکنون به‌برکت تصمیم مجلس این تعداد بسیار افزایش یافته است، تصریح کرد:

از این سری تصمیمات در فضایی که شرایط سخت بود نمایندگان مردم اتخاذ کردند و در زمینه گازرسانی، توسعه مسائل بهداشت و درمان و سایر خدمات نیز اقداماتی انجام شده است.

 

*** عده‌ای تنها منفی‌بافی می‌کنند

 

لاریجانی با تأکید به اینکه مشکلات باید با سازگاری بیشتری رفع و نیروهای خلاق و فعال حمایت شوند گفت:

منفی‌بافی برای کشور سم مهلکی است و مردان کاری کسانی هستند که در شرایط سخت کار کنند و عده‌ای تنها منفی‌بافی می‌کنند و دل مردم را خالی می‌کنند اما ملت ما در بدترین شرایط نیز عزم دشمن را شکستند بنابراین به‌جای منفی‌بافی وفاق را گسترش دهیم وقتی ملت ایران در مقابل این ستم بین‌المللی موفق می‌شود که وحدت داشته باشند و یکدیگر و نهادهای مهم کشور را تخریب نکنند.

وی با تصریح به اینکه برای هر انتخابات نباید دستگاه‌های زحمت‌کش تخریب شوند بیان کرد: انتخابات مبارک است اما ادب انتخاباتی باید رعایت و برادرانه رفتار شود و تخریب نکنند.

 

*** نمایش دستاوردهای نظام توسط رسانه

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس مجلس در پایان با بیان اینکه همه باید با یکدیگر به‌ فکر مردم باشیم و مسئولان به مکان‌هایی بروند که مشکلات مردم بیشتر است، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی در این شرایط سخت نیز به‌ خوبی کار می‌کند و رسانه‌ها این‌گونه اقدامات را باید انعکاس دهند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید